Kadıköy’de 23 Nisan şenlikleri…

Kadıköylü çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler ile kutlayacak.

Kadıköy Belediyesi, çocuklara 23 Nisan coşkusunu tiyatro oyunları, parklarda eğlenceli aktiviteler ve animasyon ekiplerinin eğlenceli gösterileriyle yaşatacak.

ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA 23 NİSAN ŞENLİĞİ İKİ GÜN SÜRÜYOR…

Özgürlük Parkı’nda düzenlenen “Çocuk Şenliği”nde Kadıköylü çocukları birbirinden eğlenceli aktiviteler bekliyor. 23 Nisan Çarşamba günü saat 13.00’de Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde başlayacak olan etkinlik, 24 Nisan Perşembe günü saat 18.00’a kadar devam edecek. Şenlik süresince animasyon ekipleri, çocuklara eğlenceli oyunlar oynatarak unutulmaz bir bayram yaşatacak. Etkinlikte şişme maskotlar, tahta bacak, kukla gösterisi, palyaçolar tarafından sosis balon yapımı, yüz boyama pamuk prenses, jonglör-sihirbaz gösterisi, palyaço show, oyun parkurları, müzikli yarışmalar ile çocuklar eğlenceli dakikalar yaşayacak.

MİNİKLERDEN KURTULUŞ SAVAŞI DRAMA GÖSTERİSİ…

23 Nisan kutlama şenlikleri kapsamında, Kadıköy Öğretmen Harun Reşit İlkokulu öğrencileri de Kurtuluş Savaşı mücadelesini kendi hazırladıkları oyunla sahneye koyacaklar. 23 Nisan çarşamba saat 16.00’da Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu’ndaki gösteride minikler, müzikli drama gösterisi ile ilk kez sahneye çıkma heyecanı yaşayacaklar.

4 ÜCRETSİZ ÇOCUK TİYATRO OYUNU…

Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Bayramı hediyesi olarak çocuklar için 4 ayrı çocuk oyununu da kültür merkezlerinde ücretsiz izleme olanağı sağlayacak. 24 Nisan Perşembe günü saat 13.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler”, Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde “Meraklı Penguenler”, Barış Manço Kültür Merkezi’nde “La Fonten Kabare”, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde ise “Pinokyo” adlı oyunlar, ücretsiz olarak çocuklar için sahnelenecek.

“KADIKÖY’DE ÇOCUK OLMAK” RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ…

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin düzenlediği “Oynaya oynaya gelin çocuklar, el ele el ele çizin çocuklar” temalı geleneksel III. Çocuk Resimleri Şenliği ve “Kadıköy’de Çocuk Olmak” Resim Yarışması Ödül Töreni ise, 23 Nisan Çarşamba saat 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Ödül töreninin ardından Çocuk Sanat Merkezi çocuk korosu ve keman orkestrası, mini bir konser verecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...