Kadıköy sanata doydu…

Kadıköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Doya Doya Sanat” etkinlikleri sona erdi. İki ayı aşkın süredir ilçenin cadde ve sokaklarını renklendiren sanat şöleni, kültürel yaşama önemli katkı sağladı.

Müzisyenler ve  oyuncular başta olmak üzere sanatın birçok dalında sokak gösterilerinin sunulduğu etkinlikler, geniş kitleleri bir araya getirdi. “Sanat Sokağa Çıktı” sloganı ile gelenekselleşen örnek uygulama, yerel yönetimler arasında bir ilk olarak kayıtlara geçti.

KADIKÖY, SANAT VE SANATÇININ MERKEZİ…

Bahariye’den Rıhtım’a, Caddebostan’dan Bostancı’ya Kadıköy’ün dört bir yanından yükselen sanatın tınıları, ilçeyi Anadolu Yakası’nda sanatın merkezi haline getirdi. 14 Haziran’da başlayan sanat şöleni, geçtiğimiz gün itibariyle son buldu.

“SANATI SOKAĞA TAŞIMAK ÖNEMLİ…”

Kadıköy Belediyesi yetkililerinden Kadriye Sağlam, “Doya Doya Sanat” etkinliklerinin başlangıcında yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti:

“Sanatı sokağa taşıma dünyada açılım halindeyken, biz de bu konuya özellikle dikkat çekmek istedik. İki sezon evvel Belediye Başkanımızın da öngörüsü ve yönlendirmesiyle başlayan bu fikir, bir proje gibi ele alındı. Sanatseverlerin açık mekânlarda, parklarda bu hoşlukla karşılaşması hedeflendi. Sezonda tüm kültür merkezlerinde dolu dolu bir program geçirdikten sonra, yaz ayları için sezonu kapatmak yerine, planladığımız birçok etkinliğimizin bir ayağı olarak açık havada sanat keyfini yaşatmayı hedefledik.

Kadıköy Belediyesi olarak, insan yaşamını sanattan bağımsız asla düşünmüyor ve her projemizde sanatın her dalını yaşatmaya gayret ediyoruz. Kadıköy’ün çeşitli parkları ve caddelerinde, tarafımızdan desteklenen müzik ve sanat grupları ile kültürel bakımdan fark yaratan Kadıköy’ümüzün de hareketli ve renkli bir yaz geçireceğine inanıyoruz. Müziği, tiyatroyu, dansı sahnede izlemek yerine farklı bir atmosferde sunmanın daha samimi olduğuna ve insanlara etkinliğin bir parçası olduğunu hissettireceğine inandık.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...