Kadıköy Rıhtım’ın içler acısı hali TBMM’de!..

İlk kez Kadıköy LIFE’ın gündeme getirdiği “Rıhtım’da meydana gelen çökme”, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt tarafından TBMM’ye taşındı.

Önergede, Beşiktaş İskelesi ve Haldun Taner Sahnesi’nin kesiştiği Rıhtım kıyılarındaki çökmenin boyutunun her geçen gün artmasına vurgu yapıldı.

NEDEN ÖNLEM ALINMIYOR?

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergede, sorunun kamuoyuna yansımış olmasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin henüz önlem almamasının nedenini sordu. Öğüt; “Mevcut durumla alakalı olarak ne zaman bir tamir, yenileme veya güçlendirme çalışması yapılması planlanmaktadır? Bununla ilgili nasıl bir yöntem izlenecektir” sorusuna yanıt istedi.

KADIKÖY LIFE GÜNDEMİ BELİRLEDİ…

Kadıköy Life Dergisi, Rıhtım’da meydana gelen çökmeyi ilk kez 22 Ağustos 2013 tarihinde gündeme getirdi. Özel haberin ardından aylar geçmesine rağmen Rıhtım’da herhangi bir çalışma gerçekleşmeyince Kadıköy LIFE, 3 Aralık 2013 tarihinde konuyu tekrar kamuoyu gündemine taşıdı. Bunun üzerine Milletvekili Öğüt, sorunu TBMM’ye aktardı. Ulusal medyaya da yansıyan gelişmenin ardından gözler, gün içerisinde onbinlerce kişinin geçiş noktası olan Rıhtım’ın içler acısı halini konu alan soru önergesine verilecek yanıta ve Rıhtım’da gerçekleştirilecek çalışmalara çevrildi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...