Kadıköy Meydanı için yarışma düzenlensin…

2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıköy Meydanı için hazırlanan düzenleme projesinin, yarışma ile belirlenmesi isteniyor. Meydan’ın sadece Kadıköy’ü ilgilendirmediğine değinen uzmanlar, Marmaray ve Kadıköy-Kartal Metrosu’nun devreye girmesiyle birlikte alanın İstanbul’un Anadolu Yakası’na, Anadolu Yakası’nın da İstanbul’a açılan kapısı konumuna yükseleceğini belirtiyorlar.

Bu nedenle, yeni Kadıköy Meydanı için birçok fikir projesi geliştirilmeli ve tartışmaya açılarak en doğru projenin bulunması fikri tercih edilmeli diyen uzmanlar, kararın bir daha gözden geçirilmesi konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Selami Öztürk: “Kapalı mekânlar inşa edilirse, plana itiraz ederiz…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıköy Meydanı olarak düzenlenecek 60 bin metrekare büyüklüğündeki alan için bir açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; “Proje kapsamında ‘fuar’ veya ‘geçici fuar alanı’ adı altında kapalı mekânların inşa edilmesi yönünde ciddi tereddütlerimiz var. Eğer bu tereddütler gerçek olursa, plana itiraz ederiz” diyor.

1

3

4

5

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

uskudarda cocuklar eglenceye doydu

Üsküdar’da çocuklar eğlenceye doydu

Gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukların dostu olan Üsküdar Belediyesi, yüzlerce çocuğu gönüllerince eğlenebilmeleri için bir araya getirdi. 7-14 yaş arası ...