Kadıköy Lisesi’nde mezuniyet şöleni…

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Dönemi, 13 Haziran Cuma günü sona erdi. Öğrenciler, bir yılın yoğunluğunu yaz aylarının ilk günlerinde tertiplenen özel etkinliklerle atmaya çalıştılar.

Özellikle mezun öğrenciler, yıllarca eğitim-öğretim gördükleri ve yuva bildikleri kurumlarından ayrılırken duygu dolu anlar yaşadılar. Velileri, öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte aile birliklerinin de desteğini alarak farklı etkinlikler içerisinde olmayı tercih ettiler.

PANSİYONLU ÖĞRENCİLERDEN HÜZÜNLÜ VEDA…

Bunlar arasında pansiyonlu öğrenciler olarak bilinen yatılı öğrenciler, yıllarca ailelerinden uzak eğitim-öğretim gördükleri okullarından ayrılırken gözyaşlarını tutamadılar. İstanbul Kadıköy Lisesi’nde Pansiyon Müdür Yardımcısı Fatma Oğuz’un organize ettiği gecede öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte yılsonu pastasını kestiler. Nihal Emeksiz’in hazırladığı slayt gösterisi ve şiir-müzik dinletisi gerçekleştirdiler.

KEP ATMA TÖRENİNE YOĞUN İLGİ…

Okul bahçesinde mezun olan öğrenciler için düzenlenen Kep Atma Töreni’ne ise çok sayıda veli katıldı. Tarihi Mahmut Muhtar Paşa Köşkü’nün bahçesinde Edebiyat öğretmeni Bilge Bordanacı’nın sunumuyla gerçekleşen etkinlikte İstanbul Kadıköy Lisesi Müdürü Ahmet Figankaplan ve Baş Müdür Yardımcısı Halit Çıttır, günün anlamıyla ilgili konuşmalar yaparken; Almanca öğretmeni Ruşen Eşref Yılmaz de öğrencilere bir Nusret Karaca şiiri okuyarak duygularını paylaştı.

OKUL BİRİNCİSİ EZGİ AKTAŞ…

Geleneksel kep fırlatmanın ardından veliler, öğretmenler ve öğrencilerin okul bahçesinde hatıra fotoğraf çektirmeleri dakikalarca sürdü. Etkinliği Hale Özveren’in objektifi anılar arasına gönderirken, törenin en anlamlı dakikaları ise okul birincisi Ezgi Aktaş’ın konuşması ve ardından mezuniyet kütüğüne izini bırakması oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kadıköylülerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden ...