Kadıköy Lisesi’nde “Meme Sağlığı” etkinliği…

Türkiye Meme Vakfı ve Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, önemli bir proje başlattı. Gençleri meme sağlığı ve meme kanserinde erken teşhisin önemi hususunda bilinçlendirme, eğitim yoluyla farkındalık yaratma amacını taşıyan projenin ilk ayağı İstanbul Kadıköy Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Zeynep Kamil Anadolu Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencilerinin destek olduğu bilgilendirme etkinliği, okulun biyoloji öğretmenleri Suzan Derinel ve Hacer Can ile okul rehberlik servisi öğretmeni Hasan Demirhan tarafından organize edildi. Etkinlik kapsamında 20 öğrenci, okuldaki sınıfları teker teker gezerek kız öğrencileri bilgilendirdi. Projede ilk etapta 7 okul olduğunu belirten yetkililer, bu sayının daha da artarak projenin yaygınlaştırılacağını açıkladı.

Zeynep Kamil Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden İlknur Konu, “Bu projede bulunmaktan gurur duyuyorum. Umarım yararlı olmuşuzdur” derken; Elif Katar ise “Güzel ve anlamlı bir proje… Erken teşhisin hayat kurtaracağına inaniyoruz. Halkımızın da bu projeye destek vermesi en büyük amacımızdır” diyerek görüşlerini bildirdi.

Zeynep Kamil Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Safiye Kılıçarslan başkanlığındaki bilgilendirme öğrenci grubu, çalışmalarına önümüzdeki günlerde de çeşitli okullarda devam edeceklerini bildirdi.

Fotoğraflar: Doğukan Kukul

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde bahar dönemi

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı ...