Kadıköy Lisesi’nde Gençlik Şenliği…

2014-2015 eğitim ve öğretim döneminin sonları yaklaştı. Eğitim kurumları, yoğun sınav dönemlerinin ardından yıl sonu etkinlikleri üzerine yoğunlaştılar. Bu etkinlikler içerisinde en ilgi çekici olanı, Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi (İKL) tarafindan gerçekleştirildi.

“Gençlik Şenliği” başlığı altında programlanan bu etkinlikler, bahçede yapılan kahvaltının ardından özellikle unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları ile gün boyunca sürdü. İp atlama, dokuz taş, yakar top, seksek, beş taş, halat çekme gibi çocuk oyunları, İstanbul hatırası fotoğrafları çekimi, bahçede sulu ve yağlı boya resim yapımı, müzik dinletileri, dans gösterileri ve spor karşılaşmaları, tarihi Muhtar Paşa Köşkü’nün de icçnde yer aldığı alanda çok değişik bir atmosfer oluşturdu.

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MAHALLE OYUNLARI İLE NOSTALJİ…

İKL öğrencilerinden Başak Çobantepesi; “Üç yıldır okulumuzda birçok etkinliğin içinde yer aldım. Bu kez unutulmaya yüz tutmuş mahalle oyunlarının etkinlikte yer alması beni oldukça mutlu etti” diyerek görüşlerini belirtti. Okulun fizik hocası Levent Güder ise şunları ifade etti: “Yoruma bile gerek yok, şaştım kaldım. O anı yaşamanın mutluluğunu tarif edemem.”

İKL’DE MUTLU VE GÜLÜMSEYEN YÜZLER…

Özetle, Kadıköy’de köklü bir kurumda güzel bir günün tadı ve keyfi çıkarıldı. Önemli olan, mutlu ve gülümseyen yüzleri görmek değil mi? İşte Kadıköy Lisesi Gençlik Haftası’nda mutlu ve gülümseyen yüzlerin çoğunluğu dikkat çekti. Eğitimin amacı da bu değil mi?..

Fotoğraflar: Ali Eren Tosun, Başak Çobantepesi, Batuhan Şahin

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...