Kadıköy Lisesi’nden bir dünya şampiyonu…

1

İstanbul Kadıköy Lisesi 11-F sınıfı öğrencisi Ezgi Aktürk, Kadıköy’e “İnternet Klavye Sürat Şampiyonaları”nda çeşitli dereceler kazandırmış bir isim… Aktürk, 2007 yılında ilk kez katıldığı bu uluslararası yarışmada “Dünya Şampiyonluğu” unvanını ülkemize getirdi.

2008 yılında katıldığı “Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası”nda birincilik alan Ezgi Aktürk; 2009 yılında “Dünya İnternet Klavye Şampiyonası”nda dünya üçüncüsü, 2010 yılında aynı yarışmada yine dünya üçüncüsü, “Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası”nda ise ikinci oldu. 2011’in Temmuz ayında Paris’te yapılan bir diğer dünya şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil eden Aktürk, burada da beşinci oldu.

“Uluslararası bir yarışma ortamında ülkemi temsil etmek gurur vericiydi” diyen Ezgi Aktürk; geçtiğimiz günlerde sonuçlanan “2012 Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası”nda ‘Anadil’ ve ‘Çok Dil’ kategorilerinin ikisinde de 3.’lük aldı.

Ezgi Aktürk, şu sıralar “2012 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası”na hazırlanırken; amacının ülkemize yeni dereceler kazandırmak olduğunu, bir diğer amacının da psikoloji eğitimi almak olduğunu söylüyor.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

cocuklar-yariyil-senliginde-bulusuyor-1-

Çocuklar, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği yarıyıl şenliğinde buluşuyor

Yarıyıl tatilinde çocuklar Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Yarıyıl Şenliği’nde birbirinden renkli etkinliklerle doyasıya eğlenecek. 19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında ...