Kadıköy Lisesi’nde Sivil Savunma Tatbikatı…

1

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde; Sivil Savunma Kulübü, Müdür Başyardımcısı Halit Çıttır, Eğitsel Kulüp sorumlu öğretmenleri Fatma Yüksel ve Özgün Becenen rehberliğinde “Sivil Savunma Tatbikatı” düzenlendi. Tatbikata, Kadıköy’deki sivil savunma uzmanları katkı sağladı. 

Daha önceden belirlenen gün ve saatte, sivil savunmanın değişik görevlerinden sorumlu olan ekiplerin kendilerine çizdiği yol haritasına göre bu tatbikat içinde yer alan öğrenciler, öğretmenler ve okul personeli, olaya çok ciddi yaklaşmanın bir örneğini sergiledi. 

Siren seslerinin ardından binaların boşaltılması, yaralıların kurtarılması, ilkyardım, hemşirelerin ve cankurtaranların müdahelesi, yangın söndürme, okul bahçesinde temsili olarak gerçekleştirildi. 

Tatbikat sonrasında bir konuşma yapan İstanbul Kadıköy Lisesi Müdürü Ahmet Figankaplan; “Bu tatbikatlar, olası bir tehlike anında nasıl hareket edileceğini bilmemiz açısından oldukça önemli… Bu yüzden ciddiye alınmalı. Bu olayların en yakın tanıkları, şu an okulumuzda eğitim gören Vanlı öğrencilerimizdir. Onlarla bir konuşun daha iyi anlayacaksınız” diyerek, tatbikatla ilgili düşüncelerini özetledi ve tatbikata katkı sağlayan herkese tek tek teşekkür etti. 

2

3

4

5

(Fotoğraflar: Hazal Çolak)

 

 

 

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...