Kadıköy Kız Koleji Mezunları, Fenerbahçe’de buluştu…

1

70’li yılların efsane koleji olan Özel Kadıköy Kız Koleji Mezunları, Fenerbahçe’de ikinci büyük buluşmasını gerçekleştirdi. Okulun mezunları arasında bulunup, “VEFA” kavramını her zaman yüreğinde hisseden Gülten Çetindağ Tibet’in çabaları ile gerçekleşen buluşmaya, yaklaşık 200 mezun katıldı.

İstanbul ve yurtdışından gelenler oldu…

Senede bir defa Fenerbahçe’de gerçekleştirilen bu büyük buluşmaya, Kalamış’ta oturan tanıdığımız bir mezun katılmazken; İstanbul dışından ve hatta yurtdışından bile gelenlerin olduğunu görmek, mezunlar adına alkışlanması gereken bir durumdu.

Her mezunun anılarında mutlaka unutulmayacak bir yeri olan Fenerbahçe’de gerçekleşen büyük buluşma için Kadıköy Life’a özel bir açıklama yapan Özel Kadıköy Kız Koleji Mezunları Platformu Başkanı Gülten Çetindağ Tibet, şunları söyledi:

“Bir tek gün için de olsa aramızda olmaya gelen arkadaşlarımızla ve hocalarımızla birlikte, bu sene de 17 Aralık Cumartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri Balo Salonu’nda saat 11.00’de brunch ile başlayan buluşma, saat 15.30’a kadar sürdü. Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse, birbirimize doyamadık. Müthiş bir vefa örneği yaşadık. Katılan, katılamayan tüm mezunlarımıza ve emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyorum.”

3

Kadıköylüler arasında ”Mavi Kravatlılar” olarak bilinen Özel Kadıköy Kız Koleji Mezunları’ndan bir grup, buluşmanın sonunda Kadıköy Life objektiflerine poz vererek; “Seneye Kadıköy Life’ı yine bekleriz” dediler…

2 

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

4 yorum

 1. Gülten Hanım ne kadar doğru ve büyük bir iş yapmış. Tebrik ederim…

 2. Gülten ‘BAŞKAN’ herzamanki gibi heryaştan mezunu gene biraraya getirmeyi güçlü ekibiyle başardı.Yürekten kutluyorum.

 3. Aysel Ayla Sırt

  Merhaba,
  1955-1958 dönemi orta okul kısmında okudum(okulun ilk mezunlarındanım).Bizim dönemimizden toplantılarınıza katılan var mı?
  Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...