kolibasili

Kadıköy kıyılarında yine kırmızı alarm!

Her yıl hemen hemen aynı sonuçlar, haber sitelerinde benzer manşetler… Ne yazık ki Kadıköy’de sahillerin kirlilik oranları, bu yıl da korkunç ötesi!

Kadıköy Belediyesi’nin bu yaz 7 ayrı bölgede yaptığı analiz sonuçlarına göre durum çok vahim! 500 değeri olağan olarak görülen kolibasili oranının Kurbağalıdere Köprüsü çevresinde yaklaşık 32 milyon, Cadddebostan Plajı’nda 98 milyon, Kalamış’ta ise 9 milyar olarak belirlendiği kamuoyuna yansıdı.

AYKURT NUHOĞLU SÜREKLİ UYARIYOR!..

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, daha önce de sık sık Kadıköy sahillerinde denize girilmemesi gerektiği yönünde ciddi uyarılarda bulunmuştu. Özellikle Kurbağalıdere’den kaynaklanan aşırı kirliliğin insan sağlığı ve doğal yaşamı tehdit ettiğine dikkat çeken Nuhoğlu, salgın hastalıklara da vurgu yapmıştı.

KURBAĞALIDERE BELİRLEYİCİ OLACAK…

Islah çalışmalarının yüzde 100 tamamlanması ve atıkların arıtılmasının ardından Kadıköy kıyılarındaki değişim, uzmanlar tarafından oldukça merak ediliyor. Ancak bu değişim için Kurbağalıdere ıslahında nihai sonuca ulaşılması gerekiyor. Diğer yandan, bölgedeki ağır tahribatın ve farklı kirlilik kaynaklarının akıbeti de merak konusu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...