İçişleri Bakanlığı
2012 yılında Kadıköy Kaymakamlığı görevine getirilen Birol Kurubal, özellikle sivil toplum örgütlerinin sosyal faaliyetlerine katılması ile dikkatleri çekiyordu...

Kadıköy ve Sancaktepe Kaymakamları görevden alındı

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli toplam 8 bin 777 personelin görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi. Görevden alınanlar arasında Kadıköy’ün başarılı Kaymakamı Birol Kurubal ile Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan da yer alıyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 246 mülki idare amiri arasında Ankara, İstanbul ve İzmir’de görev yapan vali yardımcıları ile bu illerdeki bazı ilçelerin kaymakamları da bulunuyor. Ankara’da 7, Afyonkarahisar’da 5, Bursa’da 3, İzmir’de 2, Adana, İstanbul ve Antalya’da ise birer vali yardımcısı görevden uzaklaştırılırken; İstanbul’un Kadıköy, Sancaktepe ve Bağcılar Kaymakamlarının da görevden alındığı öğrenildi.

Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan...

Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan…

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN YAPILAN AÇIKLAMA METNİ:

“Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında görevli toplam 8 bin 777 personeli görevden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılanlar arasında biri il valisi, 29’u merkez valisi olmak üzere 30 vali, 52 mülkiye müfettişi, 16 hukuk müşaviri, bir genel müdür yardımcısı ve 2 daire başkanı, 3 şube müdürü, 2 hukuk işleri müdürü, 92 vali yardımcısı, 47 kaymakam ve bir kaymakam adayı olmak üzere 246 mülki idare amiri ile 3 bin 21’i rütbeli 4 bin 774 polis memuru, 92’si sivil memur, 12’si bekçi olmak üzere toplam 7 bin 899 emniyet personeli bulunuyor. Ayrıca 2 tümgeneral, 9 tuğgeneral, 61 albay, 44 yarbay, 55 binbaşı, 93 yüzbaşı, 92 üsteğmen, 42 teğmen, 171 astsubay, 44 uzman çavuş ve bir sivil memur olmak üzere 614 jandarma personeli ile bir tümamiral (Sahil Güvenlik Komutanı), 3 albay, 9 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 astsubay olmak üzere 18 sahil güvenlik personeli de görevden uzaklaştırıldı.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...