Kadıköy-Kartal Metrosu Haziran’a kadar indirimli…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, vatandaşlardan büyük rağbet gören Kadıköy-Kartal Metrosu’nun yüzde 50 indirimli tarifesini 1 Haziran 2014 tarihine kadar uzattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısı’nın 5. birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıda, vatandaşlardan büyük rağbet gören Kadıköy-Kartal Metrosu’nun indirimli tarifesi 1 Haziran 2014 tarihine kadar uzatıldı.

AK Parti grubunun sunduğu teklifte, Marmaray’ın açılmasıyla Kadıköy-Kartal Metrosu’nun öneminin daha da artığı, her gün 200 binin üzerinde vatandaşın hızlı ve konforlu seyahat ettiği belirtildi.

Hatta yüzde 50 indirimli olan Akbil ve İstanbulkart ücretinin, toplu ulaşımın özendirilmesi amacıyla 6 ay süreyle uzatılması talep edildi. Teklif, Meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Kadıköy-Kartal Metrosu, alınan karar doğrultusunda 1 Haziran 2014 tarihine kadar yüzde 50 indirimli hizmet vermeye devam edecek.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...