Kadıköy, “ithal” belediye başkanı istemiyor…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin “kale” olarak gördüğü Kadıköy’de Belediye Başkan Adayı’nı belirleyememesi, hem parti yönetiminde hem partiye gönül verenler arasında büyük sıkıntı yarattı.

İlk önce belirlenmesi gereken ilçelerin başında geliyor olmasına rağmen, adayın hala belirlenememiş olmasından endişe duymaya başlayan Kadıköylüler, “İthal başkan istemiyoruz” şeklinde yorumda bulunmaya başladılar.

KİŞİYE İLÇE DEĞİL, KADIKÖY’E KİŞİ OLMALI…

Bugün Kadıköy Life Haber Merkezi’ni arayan CHP’lilerin dışındaki Kadıköylüler ise; “Kadıköy, CHP’nin iç dengelerinin ayarlanacağı bir ilçe değildir. Seçime 45 gün kaldı. Kadıköy için hangi projeler, nasıl uygulanacak? gibi soruların cevaplarını tartışacak iken adayın hala belirlenememiş olması üzücüdür” şeklinde açıklamalarda bulundular.

BAKIRKÖY-BEŞİKTAŞ OLMADI, KADIKÖY VERELİM…

Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı’nın adeta işportaya düştüğüne değinen eski siyasetçiler ise, “Örneğin Bülent Kerimoğlu’nun önce Esenler, ardından Bakırköy ve ardından Kadıköy’e aday gösterilmesinin düşünülmesi bile hatadır. Kadıköy, orası olmadı burasını verelim denecek bir ilçe değildir” dediler.

ANAP, 1989 SEÇİMLERİNİ AYNI NEDENLE KAYBETTİ…

İlk defa belediye olan Kadıköy’de seçimle işbaşına gelen Anavatan Partisi Adayı Osman Hızlan’ın, 1989 yılında yapılacak olan seçimlerde aday olmayacağını açıklaması üzerine Kadıköy için 20’ye yakın adayın ismi dolaşmaya başlamış ve sonunda Kadıköy’e hiç ayak basmamış, Yeşilköy’den üstelik uçak mühendisi bir aday bulunmuş ve sonuç hezimet olmuştu.

AK PARTİ DE AYNI HATAYI YAPTI…

Ak Parti Kadıköy ilçesi de 2009 seçimlerinde benzer bir hata yaparak, Kadıköy için Beykozlu bir aday belirlemiş ve seçimlere girmiş, beklendiği gibi hezimetle karşılaşmıştı. 38 yıldan beri Kadıköy’de gazetecilik yapmaya çalışan biri olarak, Kadıköy’e Belediye Başkanı seçilecek kişinin Kadıköylü olması gerektiğinin daha doğru bir seçim olacağını düşünüyor ve yetkililerin dikkatini çekmek istiyoruz. Kadıköy, parti yöneticilerinin aday gösterilme sözü verileceği bir ilçe olmamalıdır.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...