Kadıköy HEM’de muhteşem gösteri…

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi’ni muhteşem bir gösteri ile sonlandırdı. Geniş bir katılımın olduğu “Yedi Renk Yedi Tepe İstanbul” programı kapsamında sergi açılışı, müzik dinletileri, halk oyunları gösterisi ve defile gerçekleştirildi.

İstanbul Milletvekili Alev Dedegil, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından açılışı gerçekleştirilen sergiye; Şube Müdürleri Esra Özgenç, Neşe Vural, Muhammed Türkmen, Kadıköy Belediyesi Eğitim Koordinatörü Hasan Demir ve pek çok kurum müdürü de katılım gösterdi.

“İSTANBUL” TEMASI İŞLENDİ…

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde açılan sanatsal ve mesleki kurslarda 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde üretilen el sanatları, seramik, cam, nakış, resim, ahşap şekillendirme, ahşap yakma, takı, gemi yapımı vb. alanlardaki ürünlerin yer aldığı sergide, ağırlıklı olarak “İstanbul” temasının işlendiği seçme çalışmalara yer verildi.

DEFİLE İZLEYENLERDEN TAM NOT ALDI…

İstanbul’un fethini anlatan dramatizasyonla başlayan program, şarkılar ve türkülerden oluşan potporiler ve İstanbul’a özgü halk oyunları gösterileriyle devam etti. Sahne programı; Kadıköy Halk Eğitim Merkezi giyim, modelistlik ve stilistlik kurslarının öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı defile ile son buldu. İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin işlendiği kıyafetler, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

“YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİ TANIYALIM VE KORUYALIM…”

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hülya Narsap; bu eğitim ve öğretim dönemi sonunda farklı alanlarda 25’ten fazla sergi açtıklarını, 12 farklı sahne programına imza attıklarını, tüm bu çalışmaları özetleyen yıl sonu programlarında ise “Yedi Renk Yedi Tepe İstanbul” temasının belirlendiğini, bu temanın seçilme nedeninin, içerisinde yaşadığımız medeniyetler şehri İstanbul’u en iyi şekilde yaşamak ve yaşatmak olduğunu söyledi. Narsap; “İstanbul’da yaşayan bireyler olarak pek çok kültüre ve tarihe sahne olmuş şehrimize ne kadar sahip çıkıyoruz. Yaşadığımız şehri tanıyalım ve koruyalım” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını bir araya getiren sergi

Otomotiv Sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv sanata ve sanatçıya destek veriyor. Merkezin satış müdürü Yeşim Teoman’ın katkılarıyla ...