Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde yılsonu konseri…

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde çeşitli alanlarda kurs gören öğrenciler, çalışmalarını Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda sergilemeye başladılar.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve acısı tüm yurdu kaplayan Soma faciasının ardından ilan edilen 3 günlük yas sonrası, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde bir anma programı gerçekleştirildi. Bu anmanın ardından piyano, şan ve yan flüt öğrencileri, yıl boyunca öğretmenleri eşliğinde aldıkları eğitimin sonucu olarak kazandıklarını, Kadıköylü sanatseverlere ve ailelerine sundular.

Etkinlik içerisinde ara ara türkülerle, enstrümanlarla ve yazılarla Soma vurgusu yapıldı. Bazı eserler seslendirilirken, öğrencilerin gözyaşlarına hâkim olamadıkları fark edildi.

4,5 SAATLİK BİR KÜLTÜR-SANAT GÖSTERİSİ…

Yılsonu konserinin açılışını, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Kurum Müdürü Nuri Baş yaptı. Konserin daha önce planlandığını belirten Nuri Baş, Soma konusunda duyarlı bir konuşma yaptı. Konser, bir eğlenceden ziyade kültür ve sanat gösterisi şeklinde tam 4,5 saat sürdü.

VELİLERİN HEYECANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ…

Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal’ın yoğunluğu nedeniyle, konsere eşi Hamide Kurubal katıldı ve bazı öğrencilere katılım belgelerini takdim etti. Konser öncesinde velilerin salon önündeki yoğunluğu ve konser sırasındaki heyecanları ise görülmeye değerdi.

“SOMA, YÜREĞİMİZDE VE DİLİMİZDEYDİ BUGÜN”…

Öğretmenlerden Müge Barak, konser ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Gönlümüz huzursuz olsa da, Soma yüreğimizde ve dilimizdeydi bugün… Herkesi tebrik ediyoruz.”

Bir yorum

 1. Ali Erhan Sarı

  Bu hocalarıma başım feda,
  Oğlum Rüzgar Sarı ile ve diğer öğrenciler ile çok gurur duyduk.
  Başta bizim hocamız Müge hanım hoca olmak üzere diğer tüm eğitmenlerimizi, eğitim kurumunun yönetici ve tüm idari VE EMEKÇİ kadroda yer alan bütün aile fertlerine
  Teşekkürlerimizi borç biliriz.
  Sarı Ailesi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kapının Ardındaki Ben - Güneş Altunkaş

Kapının Ardındaki Ben emin adımlarla ilerliyor

Güneş Altunkaş’ın ilk kitabı Kapının Ardındaki Ben okuyucudan gördüğü büyük ilgi ile yoluna devam ediyor. Kitabın devamı niteliğindeki ...