Kadıköy esnafı

Kadıköy esnafı Bingöllü emekçiden teröre tokat!

Türkiye’nin kanlı terör örgütleri ve sempatizanları ile bölünemeyeceğinin en açık örneklerinden biri, saniye saniye Kadıköy’de yaşandı. Halitağa Caddesi’nin göbeğinde Bingöllü esnaf dev Türk bayrağını dükkanının yanındaki duvara astı, ardından dört bir yanı kırmızı-beyaz renklerle donattı. Kadıköy Life Dergisi tarafından görüntülenen o anlar; “Hiçbir güç bizi bölemez. İşte esnaf, işte vatandaş, işte Türkiye” dedirtti.

Kadıköy esnafı

Kadıköy’de esnaflık yapan Bingöllü emekçinin örnek yaklaşımı, vatansever Kadıköylüler tarafından takdirle karşılandı…

Asker ve polis güçlerimizin, masum vatandaşlarımızın ardı ardına gelen terör saldırılarında şehit düştüğü; Kadıköy’ün dört bir yanına terör sempatizanlarının, teröre sırtını yaslayanların sloganlarının yazılıp kirli propagandayla halkın tahrik edilmeye çalışıldığı son günlerde Halitağa Caddesi’nde cesur esnafın yürekli adımı duygulandırdı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na bir gün kala esnafın düşmana mesajı oldukça açıktı.

kadikoy-esnafi-bingollu-emekciden-terore-tokat-kadikoy-life-dergisi (4)

“Onda kanımız, canımız var” diyen Kadıköy esnafı, Türk bayrağını defalarca öptü…

HELAL OLSUN SANA YÜREKLİ ADAM!..

Bingöl’de 8 kardeşli ailenin çocuğu olarak çetin koşullarda büyüyen Mahmut Sanır, 22’li yaşlarda ekmeğini arayan birçok kişi gibi İstanbul’un yolunu tutmuş. Garsonluktan komiliğe hizmet sektöründe yıllarca çalıştıktan sonra birikimlerini değerlendiren Sanır, durmak bilmeden 41 yıldır çalıştığı kafe ve restoran sektöründe büyük emekler vermiş. Bölgede haber çalışmalarını yürüten ekibimiz tarafından dükkanının yanına büyük Türk bayrak astığı sırada fark edilen esnaf, sonrasındaki sohbetimizde yüreğini ortaya koydu. Örnek Kadıköy esnafı, uzun yıllar çalıştığı Avrupa Yakası’nın aksine Kadıköy’de çok fazla afiş kirliliğinin olduğuna da dikkat çekerek, duvarlara Türk bayrağının yakışacağını belirtti.

Kadıköy esnafı

Örnek esnafın çekimlerini gerçekleştirdiğimiz sırada Halitağa Caddesi’nden geçen Türkiye aşığı vatandaş, haberimizin anlam ve önemini tamamladı…

“BAYRAK BİZİM CANIMIZ, KANIMIZ, ÖLÜMDEN KORKMUYORUM…”

Türkiye’de özellikle son zamanlarda yaşanan terör saldırılarına karşı büyük üzüntü duyduğunun altını çizen Bingöllü Mahmut Sanır; “Türk bayrağı hepimizin. Hepimiz bu bayrağın altında yaşıyoruz. Bayrağımı çok seviyorum. Onun için ölümden hiç korkmuyorum. Bayrağımız bizim kanımızı taşıyor. Önemli olan insan, ‘insan’ olabilsin. Vatanı bayrağını sevsin” şeklinde konuştu. Dükkanının yanına yaklaşık olarak 2 metreye 5 metre genişliğinde büyük Türk bayrağı asan Kadıköy esnafı; “Her zaman evimde ve dükkanımda bayrak bulundururum. Bu bize şereftir” mesajı verdi.

kadikoy-esnafi-bingollu-emekciden-terore-tokat-kadikoy-life-dergisi (5)

Kadıköy esnafı

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...