Kadıköy Emniyet Müdürlüğü

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü, huzur için 7/24 iş başında!

Ortalama 500 bin, günlük olarak da hareketli nüfusu 3 milyonu bulan Kadıköy’de emniyet güçlerinin yoğun çalışmaları artarak sürüyor. Sokaklarda yaşayan ve sık sık vatandaşlardan para isteyen, Söğütlüçeşme metrobüs viyadüğü gibi yerleri barınma alanı haline getiren madde bağımlılarına yönelik huzur operasyonu düzenlendi, birçok dikkat çeken detay ortaya çıktı. Dört çocuğun da yurttan kaçarak, sokaklarda yaşamaya başladığı tespit edildi.

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü

Burası Kadıköy’ün göbeği! Rıhtım’da kan alımının yapıldığı Kızılay tırının altını barınma alanı haline getirmeye başlayan madde bağımlıları, Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Mobil Huzur Ekibi tarafından tahliye edildi…

Kimileri ailevi sorunlarından, kimileri de hayatlarında iz bırakan birçok nedenden ötürü sokaklarda yaşamaya başlayan, zamanla madde bağımlısına dönüşen ve kontrolünü kaybetmeye başlayan vatandaşlar… İlçe genelinde geceli gündüzlü aralıksız takiplerini sürdüren Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve personeli, müdürlük çatısı altındaki Mobil Huzur Ekibi, özellikle çoğu genç olan madde bağımlılarını kurtarmak ve vatandaşlara da rahat nefes aldırabilmek için yine harekete geçti. Sosyal yaşantının hareketliliği nedeniyle İstanbul genelinden madde bağımlı gençlerin Kadıköy’de uğrak yeri haline gelen belirli kesimler, yakın markaja alındı.

kadikoy-emniyet-mudurlugu-huzur-operasyonu-madde-bagimlisi-gencler-koruma-kurtarma-kadikoy-life-dergisi (12)

Kadıköy polisi kimsesizleri yetkili kuruluşlara sevk etti, beraberinde de bölgenin normale dönmesi için eşyaları tek tek taşımaya yardımcı oldu. O dakikalarda vatandaşlar, tır içerisinde kan bağışına sorunsuz devam edebildi…

RIHTIM’IN GÖBEĞİNDE YAPTIKLARI ŞAŞIRTTI!..

Yanlarında sokak köpekleri ile birlikte gezerek çoğu kez vatandaşlardan para ve yardım isteyen genç kimsesizler, Rıhtım Meydanı’nda kurulu Kızılay Kan Bağışı aracının altını da mesken tutmaya başladı. Kadıköy’ün göbeğinde aracın altına “ev kuran” madde bağımlıları, kontrollü bir şekilde tahliye edilerek yetkili kuruluşlara sevk edildi.

Burası, gündüz gece vatandaşların tek başına geçmekten korktuğu Söğütlüçeşme metrobüsüne giden viyadük altı... TCDD arsasının sık ağaçlıklar ve çalılıklarla çevrili olması nedeniyle madde bağımlısı gençler, sokak hayvanları ile birlikte burayı mesken tutmuş.

Burası, gündüz gece vatandaşların tek başına geçmekten korktuğu Söğütlüçeşme metrobüsüne giden viyadük altı… TCDD arsasının sık ağaçlıklar ve çalılıklarla çevrili olması nedeniyle madde bağımlısı gençler, sokak hayvanları ile birlikte burayı mesken tutmuş. Ev haline dönüşen viyadük altı, birbirlerinin saçlarını kesebilecekleri kadar yaşamsal alana dönüşmüş…

SÖĞÜTLÜÇEŞME’DE METROBÜS ÇEVRESİNDE İNANILMAZ GÖRÜNTÜLER…

Özellikle gece saatlerinde Altıyol yönünden Söğütlüçeşme metrobüsüne gidip gelen vatandaşların sık sık geçtiği ve aşırı karanlık nedeniyle yer yer gündeme düşen TCDD arsasında viyadük altının, madde bağımlıları tarafından adeta eve çevrildiği tespit edildi. Koltuk ve kanepeler, birçok eşya ve gereç ile birlikte köpek pislikleri içerisinde yemek kalıntıları dikkat çeken görüntüler, hem üzdü hem de düşündürdü. Etrafı ağaçlar ve viyadük kolonları ile çevrili olması nedeniyle kolaylıkla mesken haline getirilen Söğütlüçeşme metrobüsü çevresinde madde bağımlısı gençlerin çevreyi bir hayli kabullendiği, hatta saç tıraşlarını da çeşitli aparatlarla kendileri yaptıkları belirlendi.

Gece yarısı, Söğütlüçeşme viyadüğü altında yatan kimsesiz çocuklar... Yurttan kaçtığı tespit edilen 4 çocuk, Kadıköy Emniyet Müdürlüğü tarafından tekrar kurumlarına gönderildi.

Gece yarısı, Söğütlüçeşme viyadüğü altında yatan kimsesiz çocuklar… Yurttan kaçtığı tespit edilen 4 çocuk, Kadıköy Emniyet Müdürlüğü tarafından tekrar kurumlarına gönderildi…

FİRARİ 4 ÇOCUK, YURTLARINA TESLİM EDİLDİ…

Sosyal Hizmetler Yurtlarından kaçarak Kadıköy’de sokaklarda yaşamaya başlayan 4 çocuk, Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Mobil Huzur Ekibi tarafından yurtlarına gönderildi. Çocuk ve gençlerin geleceğini kurtarma, vatandaşın rahat nefes almasını sağlamayı amaçlayan operasyona Kadıköy Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri de personel ve araç-gereç desteği sağladı.

Operasyonda, emniyet güçlerince çeşitli suçlardan aramaları bulunan yetişkin kimsesizler de tespit edildi, gerekli işlemler başlatıldı.

Operasyon kapsamında emniyet güçlerince çeşitli suçlardan aramaları bulunan yetişkin kimsesizler de tespit edildi, gerekli işlemler başlatıldı.

KADIKÖY, 17 MİLYON NÜFUSLU İSTANBUL’UN İLK ADRESLERİNDEN…

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sık sık huzur operasyonlarının gerçekleştirildiği ilçe, 17 milyon nüfuslu İstanbul’da kimsesizlerin ve madde bağımlılarının ilk adresleri arasında yer alıyor. Eski ve metruk yapıların fazla olması, beraberinde gece gündüz sosyal yaşantının hareketliliği nedeniyle hem geçinme hem de barınma amaçlı Kadıköy’ün yolunu tutan madde bağımlıları, emniyet güçleri tarafından sık sık takip edilerek yetkili kuruluşlara teslim ediliyor.

Sokak hayvanları da, emniyet güçlerince korumaya alındı, veteriner ekiplere teslim edildi. Kadıköy Belediyesi ekipleri, çalışmaya bu yönde destek sağladı.

Sokak hayvanları da emniyet güçlerince korumaya alındı, veteriner ekiplere teslim edildi. Kadıköy Belediyesi ekipleri, çalışmaya bu yönde destek sağladı…

kadikoy-emniyet-mudurlugu-huzur-operasyonu-madde-bagimlisi-gencler-koruma-kurtarma-kadikoy-life-dergisi (10)

kadikoy-emniyet-mudurlugu-huzur-operasyonu-madde-bagimlisi-gencler-koruma-kurtarma-kadikoy-life-dergisi (11)

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...