Kadıköy böyle güzel!..

İstanbul gelindeki yoğun betonlaşma, vatandaşların üzerinde yoğun bir baskıyı da beraberinde getirirken; Kadıköy ilçesi yeşil alanlarıyla megakentin kaliteli yaşam düzeyinde ilk sıralarda yer alıyor.

Son olarak yenilenen yüzüyle görücüye çıkan Göztepe Parkı, yeni yılı doğal ve farklı büyüsüyle karşılamaya hazırlanıyor.

METROPOLÜN GÖBEĞİNDE BİYOLOJİK GÖLET…

Betonarme yapıların negatif enerjisini ortadan kaldıran biyolojik gölet, kışın başka güzel… Her ne kadar Aralık ayını beyaz örtü ile karşılayamasa da, Kadıköy’ün göleti 24 saat misafirlerini ağırlıyor. Kimyasal barındırmayan, içindeki bakteriler ile birlikte kendi kendini temizleme özelliğine sahip biyolojik göletin çevresindeki mini iskele de parka ayrı bir güzellik kattı.

YAŞAYAN ŞEHİR AKVARYUMU…

Göztepe Parkı’nın canlı balıklarının yer aldığı akvaryumlar, Kadıköylüleri iyiden iyiye dinlendiren bir köşe olarak yerini aldı. Özel ısıtma sistemi ile akvaryum balıkları, gece saatlerinde 0 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen hayatta kalmayı başarabiliyor. Göztepe Parkı, doğal yapısıyla 2014 yılını karşılamaya hazırlanıyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...