Taşyapı

Kadıköy Belediyesi’ne ceza İBB Meclisi’ne taşındı

Taşyapı’nın Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davası, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşındı. CHP’li Kadıköy ve İBB meclis üyeleri, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi. AKP’li meclis üyeleri de, Kadıköy Belediyesi’nin itirazıyla bir üst mahkemeye taşınacak davaya müdahil olacaklarını açıkladı.

Kadıköy Belediyesi’nin Taşyapı tarafından Meteoroloji Müdürlüğü arsasına inşa edilen dört gökdeleni “hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle” durdurarak zarara uğrattığı gerekçesiyle 101 milyon lira tazminat ödemesi yönündeki mahkeme kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemine taşındı. Kadıköy Belediyesi’nin CHP’li İBB meclis üyeleri, tazminat davası kararı ile ilgili soru önergesi verdi.

Taşyapı

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: KAÇAK YAPIYI ENGELLEMEK NE ZAMANDIR SUÇ?

Kadıköy Belediyesi’nin Büyükşehir Meclis üyeleri adına konuşan Mesut Kösedağı, iki gün önce Başbakan Binali Yıldırım’ın İstanbul’da olduğunu hatırlatarak; “Başbakan İstanbul’daki imarı teslim etmeyin dedi, biz Kadıköy Belediyesi olarak bir binaya kaçak yapı yapılmasına karşı çıktığımız için 101 milyon lira para cezasına çarptırıldık. Görevimizi yaptığımız için Kadıköy Belediyesi olarak sözde mahkum olduk. Bir üst mahkemede bunun muhakkak çözülmesini umuyoruz. Buradaki herkese de soruyoruz, kaçak yapıyı engellemek ne zamandan beri suç oluyor?” diye sordu.

AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: DAVAYA MÜDAHİL OLACAĞIZ…

Oturumda söz alan AKP’nin İBB ve Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Ömer Şahan, konuya müdahil olacaklarını söyledi. Şahan; “Belediyemiz bu mahkeme kararını üst mahkemeye götürecek, biz de Ak Partili meclis üyeleri olarak üst mahkemede olaya müdahil olacağız” dedi. Oturumu yöneten İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet ise; “İnşallah üst mahkeme itirazlarınızı kabul eder, siz de Kadıköy Belediyesi olarak bu rakamı ödemekten kurtulursunuz” şeklinde konuştu.

Taşyapı

Kadıköy Belediyesi’nin Taşyapı tarafından Meteoroloji Müdürlüğü arsasına inşa edilen dört gökdeleni “hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle” durdurarak zarara uğrattığı gerekçesiyle 101 milyon lira tazminat ödemesi yönündeki mahkeme kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemine taşındı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Anadolu Yakası’nda şantiyeleri soyan çete çökertildi

Anadolu Yakası’nda inşaat şantiyelerini soyan 9 kişilik çete çökertildi. Çetenin, 28 şantiyeden 1 milyon lira gasp ettiği belirlendi. ...