Kadıköy Belediyesi’ne “12 Yıldız Şehir” sertifikası…

Kadıköy Belediyesi, Mural-İst Duvar Boyama Festivali’ne verdiği desteği nedeniyle Avrupa Konseyi’nin önemli projelerinden olan “12 Yıldız Şehir” sertifikasını aldı.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Otoriteler Kongresi, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında Paris’te toplandı. Yerel yönetimlerin çok kültürlü ortamlarda birlikte yaşama, diyalog ve etkileşim alanında yaptıkları projelere dair sunum gerçekleştirdikleri toplantıda Kadıköy Belediyesi, 4 yıldır desteklediği Mural-İst Duvar Boyama Festivali’nin sunumunu yaptı. 2012 yılından beri 25 yabancı, 7 İstanbullu sanatçıyla Kadıköy Belediyesi Binası da dahil olmak üzere 30’a yakın dış bina cephesinin boyandığı festival büyük ilgi gördü.

BAŞKAN NUHOĞLU SERTİFİKASINI ALDI…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Avrupa Konseyi’nin önemli projelerinden olan “12 Yıldız Şehir” unvanını belirten sertifikasını, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Politika Koordinatörü Gaye Doğanoğlu’ndan aldı. İtalya, Porto, Brüksel, Ukrayna, Romanya, Yunanistan, Moldova, Fransa ve Polonya’daki yerel yönetim temsilcilerinin katıldığı toplantıya Türkiye’den İzmir Karşıyaka, Antalya Büyükşehir, İstanbul Büyükçekmece, İzmit ve Lüleburgaz Belediyeleri katılım gösterdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...