Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’nden sanata büyük ayıp!

Yerel yönetimlerin dikkatsizliği, beceriksizliği ve yetersizliği, istenmeyen manzaraları beraberinde getirebiliyor. Sanatın beşiği Kadıköy’de son olarak Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıyan görüntüler, “Bu kadarına da pes” dedirtti.

Bir önceki dönem belediye yönetimi ile birlikte Özgürlük Parkı’nın duvarına ressam Tülin Kaynak Gözükara tarafından kazandırılan ödüllü mozaik esere, içerisinde bulunduğumuz 2016 yılı Temmuz ayında “duvar muamelesi” yapıldı. 2013 yılı Uluslararası Gaziantep Mozaik Yarışması’nda ikincilik derecesi alarak büyük beğeni toplayan el emeği göz nuru eser, Kadıköy Belediyesi’nin adeta ilan panosuna çevrildi, üzeri bez afiş ile kapatıldı.

Kadıkoy-belediyesinden-sanata-buyuk-ayip-kadikoy-life-dergisi-2

ERENKÖY ROTARY KULÜBÜ’NÜN KATKILARIYLA YAPILMIŞTI…

Özgürlük Parkı ve çevresinde birçok duvara asılabilecek bez afişin, bir sanat eserinin üzerini kapatacak şekilde kullanılması üzüntü yarattı. Kadıköy Belediyesi yönetiminin, ilgili birimler ve ekipler üzerinde titiz, dikkatli ve ciddi çalışmalar yapması gereğini hatırlatan üzücü manzara, sanatçılar için adeta “hakaret” anlamını taşıyor.

BİR YANLIŞLA İKİ GÜZELİ MAHVETTİLER…

“Sanat eserinin üzeri ilanla kapatılır mı” diye düşünemeyen Kadıköy Belediyesi ekipleri, bir hata ile aynı anda hem nadide esere “hakaret” etti, hem de afişte yer alan Çocuk Tiyatro Festivali etkinliğine kısmen gölge düşürdü.

Kadıkoy-belediyesinden-sanata-buyuk-ayip-kadikoy-life-dergisi-3

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...