Kadıköy Belediyesi’nden eğitime tam destek…

Kadıköy Belediyesi, özellikle dershaneye gidemeyen çocukların eğitimlerine ve sınavlara destek amaçlı açtığı etüt merkezlerine bir yenisini daha ekledi.

Kadıköy Hasanpaşa’da hizmete giren Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi, ilköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile ortaöğretim 5-6-7-8. sınıf öğrencilerine hizmet verecek.

”ÇOCUKLAR, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI…”

Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi’nin açılışında veliler ile sohbet eden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; ”Bu çocuklar hepimizin geleceği, ülkemizin aydınlık yüzleridir. Etüt merkezlerimizin açılış amacı, çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak ve başarılarına ortak olmaktır. Bunu gerçekleştirdiğimizi görmek, inanın bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Öncelikle burada eğitim görecek çocuklarımıza ve siz ailelerine hayırlı olsun” dedi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL AKTİVİTELER DE OLACAK…

Kadıköy ilçesi sınırları içinde ikamet eden çocukların eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2009 yılında kurulan Çocuk Etüt Merkezleri’nin sayısı, hizmete giren Fazıl Hüznü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi ile toplamda 4’e ulaştı. 540 öğrencinin eğitim göreceği Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi’nde; derslerde kullanılan kitaplar, yaprak testler ve deneme sınavı kitapçıkları, Kadıköy Belediyesi tarafından öğrencilere ücretsiz olarak verilecek. Merkezde ayrıca dersler dışındaki sosyal ve kültürel aktiviteler, öğrencilerin gelişiminde ve kendilerini ifade etmede yararlandıkları etkinlikler olacak.

 

 

 

 

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...