Kadıköy Belediyesi’nden bisikletlileri uçuran haber!..

Aykurt Nuhoğlu Kadıköy genelinde fiziki düzenleme çalışmalarına hız verdi. Etkili ana arterlerden İnönü Caddesi’nde bisiklet yolu yapılmak üzere düğmeye basıldı. Binlerce bisiklet tutkunu gelişmelerden bir hayli memnun…

Minibüs yolu olarak bilinen Şemsettin Günaltay Caddesi’ni Kozyatağı Metro İstasyonu D-100 karayoluna bağlayan İnönü Caddesi’nin çehresi değişiyor.

BİSİKLETLİLERE SAYGI, DOĞAYA KATKI…

Fiziki koşullarının yetersizliğine rağmen Anadolu Yakası’nda bisiklet tutkunlarının en yoğun yaşadığı ilçede Kadıköy Belediyesi’nin örnek adımı takdir gördü. Bisikletlilerin sorun yaşamadan kendi yollarını kullanabilmeleri, megakent İstanbul’da en büyük hayalleri… Yasal olarak kaldırımları kullanamadıklarını ifade eden bisiklet sürücüleri, cadde ve sokaklarda sık sık araç sürücüleri tarafından taciz edilmeleri ve mobbinge uğramaları nedeniyle bir hayli sıkıntılı. Çok az sayıdaki bisiklet yollarının da otomobil sürücüleri tarafından işgal edilmesi nedeniyle pedalseverler, geçtiğimiz aylarda Kadıköy Life’a özel açıklamalarda bulunmuş, açıklamaları ve Kadıköy’de bazı görüntüler ses getirmişti.

Şehirlerde bisiklet kullanımının teşvik edilmesi, doğaya karbon salınımının da azalmasının yanı sıra araç sayısına etkisi nedeniyle trafik yoğunluğunun düşmesini de beraberinde getiriyor.

BAĞDAT CADDESİ’NE DE İHTİYAÇ VAR…

Geçtiğimiz yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Bağdat Caddesi’nde bisiklet yolu için düğmeye basılmış, ancak çalışmalardan vazgeçilmişti. İBB’nin sahillerdeki bisiklet yolları sporcular tarafından büyük ilgi görüyor. Ancak Kadıköy’de şehiriçi bisiklet ulaşımı büyük risk taşıyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...