Kadıköy Belediyesi’nden anlamlı çalışma…

Kadıköy Belediyesi, her zaman olduğu gibi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye ekipleri, eski-okunmuş ya da yeni kitaplarla yine eski ya da yeni oyuncakları yeni okurlarla ve çocuklarla buluşturmak için çeşitli semt ve mahallelere toplama stantları yerleştirdi.

Kadıköylülerin bu stantlara bıraktıkları oyuncak ve kitaplar, yetkili kişiler tarafından toplanıyor ve çeşitli merkezlere dağılımı yapılıyor. Böylece kitaplar raflarda durmuyor. Bu kitapları alamayacak olan veya kitap okumaya meraklı okurlar da bu projeden yararlanmış oluyorlar.

Bu projeden en çok mutlu olanlar elbette ki çocuklar… Birçok çocuğun bakıp da ulaşamadığı oyuncaklar, yine bu proje sayesinde evlerine ulaşmış oluyor.

Bu konuda Kadıköy halkının da son derece duyarlı olduğunu gözlemledik. Özellikle Caddebostan Kültür Merkezi’nin girişindeki toplama standı, nerdeyse ağzına kadar kitap, defter ve oyuncak doluydu.

Teşekkürler Kadıköy!

Fotoğraflar: Caner Turan

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...