Kadıköy Belediyesi’nden anlamlı çalışma…

Kadıköy Belediyesi, her zaman olduğu gibi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye ekipleri, eski-okunmuş ya da yeni kitaplarla yine eski ya da yeni oyuncakları yeni okurlarla ve çocuklarla buluşturmak için çeşitli semt ve mahallelere toplama stantları yerleştirdi.

Kadıköylülerin bu stantlara bıraktıkları oyuncak ve kitaplar, yetkili kişiler tarafından toplanıyor ve çeşitli merkezlere dağılımı yapılıyor. Böylece kitaplar raflarda durmuyor. Bu kitapları alamayacak olan veya kitap okumaya meraklı okurlar da bu projeden yararlanmış oluyorlar.

Bu projeden en çok mutlu olanlar elbette ki çocuklar… Birçok çocuğun bakıp da ulaşamadığı oyuncaklar, yine bu proje sayesinde evlerine ulaşmış oluyor.

Bu konuda Kadıköy halkının da son derece duyarlı olduğunu gözlemledik. Özellikle Caddebostan Kültür Merkezi’nin girişindeki toplama standı, nerdeyse ağzına kadar kitap, defter ve oyuncak doluydu.

Teşekkürler Kadıköy!

Fotoğraflar: Caner Turan

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...