Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri’nden konser…

2

Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri’nin evsahipliğinde, Caddebostan Kültür Merkezi’nde dördüncüsü gerçekleştirilen “Beş Ses Beş Saz” konserinde, solistlerin sahne hâkimiyetleri ve güzel yorumları yine büyük beğeni kazandı. 

Program yapım ve yönetimini üstlenen Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu ve Kültür-Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“Kadıköy Belediyesi bünyesinde 65, Kadıköy’de ise 100’e yakın Türk Sanat Müziği korosu faaliyet göstermekte. Her koroda da aşağı yukarı 20-30 arası korist bulunmakta. Bazı koristler uzun yıllardır korolarda Türk Müziği eğitimi almaktalar, ancak çoğu kendini ifade edecek bir platform bulamamakta. Koristlerin yıllarını verdikleri çalışmalarını sergilemelerine fırsat tanımak amacı ile bu projeyi başlattım. Bugün görüyorum ki, ne kadar isabetli bir karar vermişim. Türk Müziği korolarımızın şeflerini de ayrıca kutlamak istiyorum. Dinlediğiniz bu güzel sesleri onlar yetiştiriyorlar. Öz müziğimizi sevdiriyorlar ve kültürümüzü yaşatıyorlar” dedi. 

1

Gecede, Şef Hakan Günay’ın yetiştirdiği Rönesans Sanat Evi Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Melisa Tektel, Filiz Müftüoğlu, Mustafa Saraçoğlu, Sibel Gençer ve Hicran Benli solist olarak yer aldılar.

Udi Meral Güney’e ait eserlerin ağırlıkla yorumlandığı gecede; saz ekibini Şükrü İnci (Klarnet), Caner Altınbaş (Ud), Göksel Kokşa (Kanun), Seyfettin Uras (Ritm) ve Talat Er (Keman) oluşturdular. 

Konsere her zamanki gibi yoğun katılım olması, izleyicilerin çoğunun konseri ayakta izlemelerine neden oldu. Gece, Nesibe Müsevitoğlu’nun solistlere verdiği teşekkür çiçeklerinden sonra hep birlikte söylenen şarkılar ile sona erdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...