Kadıköy Belediyesi kadınlarla buluşuyor…

Kadıköy Belediyesi, kadınlara yönelik hizmet ve politikalarını kadınlarla belirleyecek. Geçtiğimiz yıl “Belediyelerin Anayasası” olarak tanımlanan 5 yıllık stratejik planı Kadıköylülerle, onların öneri ve talepleri doğrultusunda hazırlayan Kadıköy Belediyesi, şimdi de kadın politikalarını kadınlarla birlikte belirleyecek.

Kadın ve toplumsal cinsiyet politikalarında bütüncül ve katılımcı bir yaklaşım ile yol haritası oluşturmayı hedefleyen Kadıköy Belediyesi, Yerel Eşitlik Eylem Planı’nı kadınlarla birlikte hazırlamak üzere bir çalıştay düzenleyecek. Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Mor Akademi tarafından organize edilen çalıştayda, ilçede yaşayan kadınların nasıl bir yerel yönetim istedikleri ve ne gibi sorunlar yaşadıkları konuşulacak.

KADIKÖY KADIN FORUMU DÜZENLENECEK…

21 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da Kozyatağı Kültür Merkezi Kadıköy Belediyesi Meclis Binası’nda düzenlenecek olan “Kadıköy için Yerel Eşitlik Eylem Planı Çalıştayı” tüm gün sürecek. Çalıştayın ilk yarısında, gazeteci Ahu Özyurt’un yönetiminde kadınların öneri ve taleplerinin alınacağı, yalnızca kadınların katılımına açık “Kadıköy Kadın Forumu” düzenlenecek. Ayrıca, forum öncesinde “Yerel Yönetimler ve Kadın” başlıklı çerçeve sunum, Yüksek Şehir Plancısı Yıldız Tokman tarafından gerçekleştirilecek.

YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI OLUŞTURULACAK…

Günün ikinci yarısında ise, Kadıköy’ün Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın temelini oluşturması düşünülen 5 ayrı konu başlığı altında; ilgili STK, kamu idaresi, yerel yönetim, akademisyen ve yurttaşların bir araya geleceği ve görüş, öneri, deneyim ve uzmanlıklarını aktaracağı 5 farklı atölyeye dağılımla bir çalıştay gerçekleştirilecek. Atölyelerde tartışılacak 5 ana başlık ise şu şekilde: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Kentsel Hizmetler ve Kadın , Kadın ve Sağlık, İstihdam ve Eğitim, Toplumsal Cinsiyet Farkındalığı…

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...