Kadıköy sokakları Teksas gibi! Şok Görüntüler!..

Kadıköy, son zamanların en şiddetli “bar kavgasına” sahne oldu. Rıhtım’da gece yarısı insanların yürümeye korktuğu merkez cadde ve sokaklarda silahlar konuştu, döner bıçakları havada uçuştu. Dükkanların cam ve çerçeveleri aşağı indi, yürekler ağza geldi. Bir türlü huzurun sağlanamadığı Misak-ı Milli Sokak’ta şok görüntüler, Kadıköy Life Dergisi tarafından çekildi.

Evler ve aileler ile iç içe barlar, yasak olmasına rağmen çoğu kez sabahın ilk ışıklarına kadar rahatsızlık verecek dereceye ulaşan gürültülü mekanlar… Kaldırımlarında yürümenin imkansız olduğu Kadıköy’ün Rıhtım’a çıkan sokaklarında kabus gibi bir gece yaşandı.

Kavgaya karıştığı öngörülen yarım metreden uzun döner bıçağı, emniyet güçleri tarafından parmak izi araştırması yapılmak üzere olay yerinden titizlikle götürüldü.

HUSUMET KAVGAYA DÖNÜŞTÜ, KAN AKTI…

İddiaya göre aralarında son zamanlarda husumet oluşan biri bar-restoran iki işletmenin yetkilileri arasındaki tartışma, kavganın fitilini ateşledi. Olayların büyümesi üzerine Misak-ı Milli Sokak bir anda karıştı. Sokak ve çevresinde ardı ardına duyulan silah sesleri büyük paniğe neden olurken üst katlarda bulunan vatandaşlar kapılarını kilitledi, pencerelerini kapattı. Çevrede birçok esnaf ise her geçen dakika büyüyen kavgadan olumsuz etkilenmemek için kepenklerini indirdi, en az yarım saat dükkanlarında hapsoldu.

Yerde dikkat çeken büyük döner bıçağı ise, kavganın şiddetini ortaya koydu. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme personeli, parmak izlerinin tespiti için delilleri titizlikle topladı.

EN AZ 3 YARALI…

Kavgada başından ve vücudundan yaralanan esnaflar ile çalışanlar arasında en az 3 yaralının olduğu belirtilirken Misak-ı Milli Sokak, yine korku ve panik dolu anlarla sarsıldı. Yaralılar, çevre hastanelerde tedavi altına alındı.

AYNI BAR DAHA ÖNCE YANMIŞTI…

Kavgada taraflar arasında yer aldığı belirtilen barın yetkilileri, geçtiğimiz aylarda yangın şoku yaşamıştı. Tamamı yanan bar kullanılamaz hale gelmişti.

BİR TÜRLÜ HUZUR GELMİYOR…

Misak-ı Milli Sokak; Kadıköy’de olaylar, kavgalar ve huzursuzlukla anılan bölgelerden sadece biri. Sokak üzerinde gündüz gece ayrı sorunlar, Rasimpaşa Mahallesi sakinlerini canından bezdirdi. Gündüz saatlerinde “minibüs terörüne” sahne olan Misak-ı Milli Sokak üzerinde şoförlerin ayağına yiyecek ve içecek servisi yapan esnaflar bölge trafiğini kilitleyerek gün içerisinde binlerce sürücünün zamanını yollarda geçirmesine neden oluyor. Aracını sokak üzerinde içerisinde yolcuları da varken bekleten minibüs şoförleri bazen çay – tost için dakikalarca bekliyor. Yol ortasında trafiği aksatan ticaretin farkına varamayan sürücüler ise; “Yine trafik var” algısıyla dakikalarını çöpe atıyor. Durumun farkına varan diğer şoförlerin uyarması durumunda defalarca kavgaların yaşandığı sokakta vatandaşların huzursuzluğu zirveye çıktı. Esnafın ticari hırsı ile minibüs şoförlerinin sorumsuzluğunun birleştiği sokak üzerinde kaos, gün içerisinde sık sık dikkat çekiyor. Esnafın minibüse ticari servisini gören birçok seyyar satıcının da kaldırımlara tezgah açtığı görülüyor. Bitmek bilmeyen klakson sesleri ise, hane sakinlerinin camlarını açamaz hale gelmesine neden olmuş…

Gündüz akılalmaz trafik kaosu ile boğuşan sokak, gece saatlerinde ise barların yüksek sesli müzikleri ve görüntü kirliliğine teslim…

“BARLAR SOKAĞI DEĞİL, ASLINDA MAHALLE…”

Daha önce sokağın, ruhsatların ardı ardına verilerek mahalle dokusu içerisinde bar ve restoranlara çevrildiğine dikkat çeken Kadıköylüler, yetkililerin acil olarak bu yönde kalıcı önlemler alması gerektiğinin altını çiziyor. “Bizler içkiye karşı değiliz. Ancak apartmanlarımızın altında sabaha kadar naralar atan, odamıza kadar gelen yüksek müzik seslerini çekmek zorunda da değiliz” diyen Kadıköylüler tepkili…

MODA’DA DA AYNI SORUN YAŞANIYOR…

Yıllar içerisinde Tarihe Çarşı’ya yakın kesimlerinde mahalle dokusunu kaybeden Moda’nın sokaklarında yaşanan olumsuz manzaralar muhtarlar, dernekler ve birçok sivil toplum örgütlerinin sert tepkisi ile karşılanmış, Caferağa Mahallesi’nde onyıllarını geçiren köklü Kadıköylü aileler sürece sert tepki göstermiş, imza kampanyaları başlatılmıştı.

 

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...