Kadıköy 14. Beste Yarışması sona erdi…

Kadıköy Belediyesi tarafından 14 yıldır aralıksız düzenlenen Türk Sanat Müziği Beste (Şarkı) Yarışması’nın finali, Kadıköy Belediyesi Evlendirme Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarışmanın birincisi, Kadıköylü bestekâr Tayfun Atalan oldu.

Ön eleme jürisi tarafından finale bırakılan 10 eserin yarıştığı gecede, Kadıköy Belediyesi’nin 2006 yılında düzenlediği Ses Yarışması birincisi ve Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Behram Paşa rolü ile ün yapan, halen çeşitli dizilerde oynayan ses sanatçısı Adnan Koç, muhteşem bir konser verdi.

“ÇOK SAYISA BESTEKÂRIMIZ YARIŞMAMIZA İLGİ GÖSTERDİ…”

Gecenin açılışını yapan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu, “Belediyemizce Türk Sanat Müziği’ne yeni eserler kazandırmak, bestekârlarımızı eser üretmeye özendirmek amacı ile düzenlediğimiz yarışmamıza, her yıl olduğu gibi bu yıl da değerli bestekârlarımız çok sayıda eser ile katıldılar. Önemli bir kültür hizmeti olan yarışmamıza, yeni Belediye Başkanımız Sayın Aykurt Nuhoğlu’nun destek vermesinden dolayı çok mutluyuz. Kendisine bestekârlarımız ve sanat adına sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

DERECEYE GİREN ESERLER…

Program sunumunu yapan TRT’nin sevilen spikerlerinden Nuriye Eracar, güzel diksiyonu ve başarılı sunumu ile hayranlık uyandırdı. Gecenin en heyecanlı kısmı ise, mansiyonlardan başlayarak ilk üç derecenin açıklanması oldu. “Kalbim” rumuzu ile yarışmaya katılan, sözleri Dr. Hüseyin Balkancı’ya, bestesi Tayfun Atalan’a ait “Sensizliğin Sürgününde” isimli muhayyer kürdi şarkı yarışma birincisi olurken; “Asude” rumuzu ile yarışmaya katılan, sözleri Nedim Uçar’a, bestesi Faruk Şahin’e ait, Gürsel Mercanlı’nın yorumladığı, “Yağmur yüklü bulutların ardından” isimli Kürdili hicaskar şarkı ikinci; “Divane” rumuzu ile yarışan, sözleri Sevinç Atan’a, bestesi, Hüseyin Soysal’a ait “Hisar Buselik Fantezi” eser ise üçüncülük ile ödüllendirildi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ…

Dereceye girenlere plaketleri ve para ödülleri, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nu temsilen Nesibe Müsevitoğlu tarafından verildi. Ayrıca tüm jüri üyeleri, program sunumunu yapan Nuriye Eracar, gecenin misafir sanatçısı Adnan Koç ile finale kalan eserlerin söz yazarları ve bestecileri de plaket ile ödüllendirildiler. Birinci olan eserin, bestekârı Tayfun Atalan tarafından tekrar yorumlanması ile program sona erdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ustalar Ataşehir’de perde dedi

Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Şubat Çarşamba günü, Aziz Nesin’in eserlerinden derlenen “Aziz Nesin Vapuru” isimli oyunla Mustafa Saffet ...