Yağmur Kadıköylülere zor anlar yaşatıyor…

1

İstanbul’a her yağmur yağdıkça, İstanbullunun başına gökten damla damla çile yağıyor. Bu büyük metropol, her geçen gün artan nüfusundan ötürü, bu şehrin yükünü artık kaldıramıyor. Trafik yoğunluğu, artan nüfus gibi sorunlara bir de bozuk ve düzensiz yollar eklenince, şehir tüm güzelliğini yitiriyor. 

Şehrin bu sorunlarının en çok baş gösterdiği yerlerin üst sıralarında Kadıköy yer alıyor. Bozuk yolları yüzünden Kadıköy’de, yağmur sonrası adım başı bir göle rastlamak mümkün. İETT duraklarının yer aldığı sahile, adım başı olan su birikintileri nedeniyle göller yöresi demek abartı sayılmaz. Bozuk asfaltı yüzünden sürekli göllenmenin olduğu duraklarda otobüs bekleyenler, ıslanmamak için üstün bir çaba sarf ediyor. Bahariye Caddesi ve Haldun Taner Sahnesi’nden Beşiktaş İskelesi’ne kadar olan yaya yolu ise, tam bir mayın tarlası… Hangi taşın altından su çıkacağını bilmeyenlerin, ıslanmadan yolu bitirmelerinin imkânı yok. 

İstanbul’un Tarihi Yarımadası’ndan sonra en çok turist çeken bölgesi olan Kadıköy, bu sorunları ile daha çok bir kırsalı andırıyor. Kadıköy’e düşen her damla yağmur, bozuk yollar yüzünden vatandaşları zor durumda bırakıyor. Sorun, yol için kullanılan malzemeden ziyade, işçiliğin kalitesiz olması… Asfalt ya da parke taş fark etmiyor; Kadıköy’ün göletleri her türlü zeminde oluşabiliyor. 

En büyük şikâyet, kaldırımların altına sızan sular… 

Kadıköylülerin en muzdarip olduğu konuların başında, kaldırımların altına sızan sular geliyor. Düzensiz ve dikkatsiz yerleştirilen parke taşları, zamanla yaşanan çökmeler sonucu birer su havzasına dönüşüyor. Taşların altında biriken sular, taşın üstüne basılmasıyla bir anda paçalara sıçrıyor. Birçok vatandaş, bu konudan oldukça rahatsız ve belediyeden bir çözüm bekliyor.

2

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...