Kadıköy’e özel dekorlu McDonald’s…

1

Dünyanın en büyük yiyecek zincirlerinden McDonald’s, Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi’nde hizmet veren şubesinin iç ve dış dekorunu değiştiriyor. 

Fastfood devi McDonald’s, dış tabelasında renk olarak genelde kırmızı üzerine sarı yazı kullanıyordu. Restoran, genel konseptin dışına pek az durumda çıkıyordu. Bu istisnanın yaşandığı yerlerden birisi de, Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde yer alan şube oldu. Restoranın yeni tabelası, yeşil panel üzerine sarı yazı şeklinde olacak. Ayrıca iç dekor da baştan sona yenileniyor. Şube yetkililerinden alınan bilgiye göre, iç dekorasyon çalışmaları aşamalı olarak gerçekleştirilecek ve belirli bir zaman dilimi içerisinde restoranın tamamı yenilenmiş olacak. 

Tabela renginin fanatiklerle bir ilgisi yok… 

Tabela renklerinin değişimi, akıllara tabelanın sarı kırmızı halinin Fenerbahçe taraftarlarını provoke edebileceğini düşündürdü. “Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’na giden yol üzerinde olduğunuz için mi dış tabeledaki sarı kırmızı renkleri kaldırdınız?” şeklinde sorduğumuz soruya, McDonald’s Kadıköy Şube Müdürü şu cevabı verdi: 

“Tabeladaki renklerin değişimine biz karar vermeyiz, merkez karar verir. Olayın fanatik taraftarlarla bir ilgisinin olacağını sanmıyorum. Bu, şirketimizin kararıdır. Fakat biz de Kadıköy’e özgü bir şeylerin yapılmasını isterdik.”

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...