Kadıköy’deki metruk binalara dikkat…

1

Kadıköy’de önceki gün, tarihi bir metruk binanın çatısında meydana gelen çökme ile tekrar gündeme gelen eski binalar için, Kadıköylülere uyarıda bulunmak istiyoruz.

Bu tip eski binaların önünden geçerken dikkatli olunması gerekiyor. Kadıköy’ün özellikle Hasanpaşa, Yeldeğirmeni ve Moda bölgelerinde yoğun olan bu tür binaların can ve mal kaybına neden olabileceği sıkça dile getiriliyor.

Mühürdar’da geceyarısı araçların üzerine tuğla ve kirmitler düştü…

Önceki gece Mühürdar’da, çatıdan kopan kiremit ve tuğla parçalarının park halindeki otomobillerin üzerine düşüp, araçlarda büyük çapta maddi hasar oluşması, vatandaşları tedirgin etti.

Olayın gece meydana gelmesi ve belediyenin daha önce binanın etrafında önlem almış olması sayesinde can kaybının yaşanmamasını bir şans olarak gören çevre sakinleri; “Belediyemiz bu tür binaların mal sahiplerine ulaşarak, gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamalı” şeklinde görüş bildiriyorlar.

3

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...