Kaçak baz istasyonuna bayraklı kamuflaj…

1

Bu kadarı da olmaz dedirten olay, Çekmeköy Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı.  Şile Yolu üzerinde bulunan özel bir araziyi kiralayan büyük bir cep telefonu şirketi, gerekli işlemleri yapmadan, yerleşim yerlerinin ortasına baz istasyonu kurdu. Kaçak olarak yapılan betonarme binanın baz istasyonu olarak hizmet verdiğinin anlaşılmaması için ise, vericilerin etrafı dev Türk Bayrakları ile çevrildi.

Her gün binlerce aracın geçtiği Şile Yolu kenarında yer alan arsada yapılan kaçak bina, bölgede devriye gezen Çekmeköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından fark edildi. Çevre sakinlerinin de şikâyette bulunduğu yapı hakkında, Belediye ekipleri tarafından araştırmalar yapıldı.

Adı geçen iletişim firması ve yeri kiraya veren arsa sahibi ile yapılan yazışmaların ardından, baz istasyonu kurulmasına yönelik gerekli koşulların oluşturulmadığı tespit edildi. Bu kadarına da pes dedirten olayda inşa edilen kule, Çekmeköy Belediyesi tarafından 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32. ve 42. maddeleri gereğince alınan Encümen kararınca 05.11.2011 tarihinde yıkıldı.

İlgili iletişim firmasının elektronik eşyalarının zarar görmemesi için, firma yetkilileri ve belediyenin zabıta ekipleri yıkım sırasında alanda hazır bulundu.

2

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...