Kablodan hamak, tv’den robot…

Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi Kadıköy’ün (TAK) atıklardan yaptığı ürünlere yenileri eklendi. TAK, şimdi de kablodan hamak ve sandalye yaptı.

Arap saçına dönen ve kullanılmayan kablolar, nereye koyacağınızı bilmediğiniz eski tv ve bilgisayarlar geriye nasıl döner? Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi Kadıköy, elektronik atıkların geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratmak için tasarımcılar ile bir hafta boyunca sokak sokak dolaşıp, e-atıkları topladı. TAK’ın çalışmasını duyan mahalleli, atıklarını Tasarım Atölyesi’ne ulaştırdı.

YELDEĞİRMENİ’NDE HAMAK KEYFİ…

TAK’ta yapılan atölye çalışması sonucunda evde arap saçına dönen elektrik kabloları hamak ve oturak olurken, geçmiş teknolojinin eseri bir de robot tasarlandı. Kadıköylüler, Yeldeğirmeni Ali İsmail Korkmaz Parkı’na konan hamakta doyasıya sallanabilecek. Tasarlanan robotla tanışmak için ise Tasarım Atölyesi Kadıköy’ü ziyaret edebilirler.

E-ATIKLARINIZI DEĞERLENDİRİN…

E-atıklarınızı dönüştürmek için geç kaldığınızı düşünmeyin, istediğiniz her zaman Kadıköy Belediyesi’nin e-atık toplama merkezlerine ulaştırabilirsiniz. (0216) 567 06 04 numaralı telefondan Kadıköy Belediyesi Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE) merkezine ulaşabilirsiniz.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...