KA.DER Kadıköy’ün ziyaretleri devam ediyor…

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Kadıköy Şubesi yöneticileri, Sahrayıcedit Mahalle Muhtarlığ’ını ziyaret etti.

KA.DER Kadıköy Başkanı Ferah Diba Yeğin, “KA.DER Kadıköy olarak ilçemizdeki seçilmiş kadın muhtarları ziyaret ettik ve kutladık. Kadın farkındalığını, özverisini, koşulsuz çalışma heyecanlarını ve sevgi dolu hizmetleri görünce daha çok kadın, daha çok yönetim talebimizi yükseltmemiz ve ısrar etmemiz gerektiğine bir kez daha inandık” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“ÇALIŞKAN CUMHURİYET KADINLARI İLE GURURLANDIK…”

“Emeklerimizin boşa gitmediğine sevindik. Dürüst, ilkeli, çalışkan, zarif ve çevreci Cumhuriyet Kadınları ile gururlandık. KA.DER Kadıköy olarak bundan sonraki çalışmalarımızda kadın adaylara destek programımızı sürdürülebilir ve uzun dönemi kapsayacak şekilde planlamayı düşünüyoruz. Konukseverlikleri ile bizi yoğun çalışma ortamında ağırlayan muhtarlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

MUHTAR ÖZKAN’DAN KA.DER’E DESTEK…

KA.DER Kadıköy tarafından ziyaret edilen Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan ise, KA.DER Kadıköy yöneticilerini muhtarlıkta ağırlamaktan ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; kadınların her alanda, yerel yönetimlerde, mecliste ve tüm karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almasının önemli olduğunu ve bu gerçekleşene kadar yapılacak tüm çalışmalara destek olacağını belirtti.

KADIN BAKIŞ AÇISI, İNCELİĞİ VE DUYARLILIĞINA VURGU…

Muhtar Özkan, kadın dayanışması ile birlikte özellikle kadınların görev aldıkları alanlarda “kadın bakış açısını, duyarlılığını, inceliğini, duygusallığını, detaycılığını, düzenini” kaybetmeden çalışma ve projelere yansıtmasının önemli olduğunu vurgulayarak, KA.DER Kadıköy Başkanı Ferah Diba Yeğin ile Yönetim Kurulu Üyesi N. Hayriye Gökaltay’a nazik ziyaretleri, paylaşımları ve samimi sohbetleri için teşekkür etti.

 

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...