İTO Anadolu Yakası

İTO Anadolu Yakası Temsilciliği Maltepe’ye taşındı

İstanbul Ticaret Odası’nın Anadolu Yakası’nda hizmet veren Kadıköy Hizmet Birimi, Maltepe’deki Anadolu Yakası Bölge Temsilciliği’ne taşındı. Taşınma nedeniyle düzenlenen açılış töreninde konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar; “Üyelerimiz pek çok belgeye internet ortamında hızlı ve daha düşük maliyetle ulaşabiliyor. 2016’da üyelerimiz internet üzerinden tam 385 bin işlem gerçekleştirdi” dedi.

İTO’nun şirket kuruluş işlemlerinden aldığı hizmet bedelini kaldırdığını anımsatan İbrahim Çağlar, icra takiplerinde de vekalet ücreti alınmadığını söyledi. Bu katkı nedeniyle sadece 2016’da en az 5 milyon liranın üyelerin cebinde kaldığını anlatan Çağlar, şunları ifade etti:

MOBİL İTO PROJESİYLE TALEPLER KARŞILANIYOR…

“Yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini oda web portalımızdan kredi kartıyla yapma imkanı getirdik. 2016’da 90 bin üyemiz bu hizmeti kullandı. İstanbul gibi büyük, ülkelere bedel bir şehrin ticaret odasıysak, sabit durmak yetmez dedik, Mobil İTO projemizle hizmeti üyemizin ayağına taşımaya karar verdik. İTO otobüsümüz cumartesi dahil haftanın 6 günü İstanbul’un değişik noktalarında hizmet veriyor. Geçen yıl 15 bini aşkın üyemizin talebine Mobil İTO ile kendi bölgelerinde cevap verdik.”

PENDİK VE ÇATALCA HİZMET BİRİMLERİ FAALİYETE BAŞLADI…

İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, üyelerden gelen talep yoğunluklarını değerlendirerek Pendik ile Çatalca’da hizmet birimlerini faaliyete başlattıklarına ve İTO’nun üyelerine sağladığı finansman kolaylıklarına değinerek; “Finansman noktasında üyelerimize önemli bir kaynak aktardık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi kapsamında, teminatsız ve oldukça düşük faiz oranıyla 400 milyon liralık bir kredi tutarını üyelerimizin kullanımına sunduk. 2 bin 500’ü aşkın üyemiz bu imkandan yararlandı” şeklinde konuştu.

GÜNDE 2 BİN 500 ÜYEYE HİZMET VERECEK…

Maltepe Gold Plaza’nın giriş katında hizmet veren İTO Anadolu Yakası Bölge Temsilciliği, günde 2 bin 500’ü aşkın üyenin talebini karşılayacak. Üyeler, ticaret sicil işlemleri ile birlikte dış ticaret belgesi onayı, faaliyet belgesi temini gibi işlemlerini temsilcilikte gerçekleştirebilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Fikret Bay

Maltepe Çerkez Derneği’nin acı kaybı: Fikret Bay vefat etti

Maltepe Çerkez Derneği’nin sevilen saygın üyelerinden Fikret Bay (74), yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayata gözlerini yumdu. Bay’ın cenazesi, ...