İşte İstanbul’un yeni Valisi!..

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, merkeze alındı. Malatya Valisi Vasip Şahin, Türkiye’nin lokomotifi İstanbul’un yeni Valisi oldu. Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlülüğe girdi. Kararname ile birlikte İstanbul’da yeni bir dönem başladı.

ATAMALAR GERÇEKLEŞTİ…

Malatya Valisi Vasip Şahin İstanbul Valiliği’ne, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Balıkesir Valiliği’ne, Merkez Valisi Yusuf Odabaş Bayburt Valiliği’ne, Merkez Valisi Ahmet Kara Çorum Valiliği’ne, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe Denizli Valiliği’ne, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy Diyarbakır Valiliği’ne, Merkez Valisi Süleyman Karaman Erzincan Valiliğin’e, Kocaeli Valisi Ercan Topaca Hatay Valiliği’ne, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş Valiliği’ne, Yalova Valisi Esengül Civelek Kırklareli Valiliği’ne, Merkez Valisi Necait Şentürk Kırşehir Valiliği’ne, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli Valiliği’ne, Merkez Valisi Süleyman Kamçı Malatya Valiliği’ne, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak Mersin Valiliği’ne, Merkez Valisi Amir Çiçek Muğla Valiliği’ne, Merkez Valisi Kerem Al Osmaniye Valiliği’ne, Merkez Valisi Selim Cebiroğlu Yalova Valiliği’ne, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür İbrahim Şahin Samsun Valiliği’ne atandı.

VASİP ŞAHİN KİMDİR?

1964 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan’da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılı Haziran ayında Erzincan Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Kastamonu – Küre, Malatya – Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Muş Vali Yardımcılığı, Bolu – Mudurnu, Ankara – Kızılcahamam ilçelerinde Kaymakamlık, Düzce Vali Yardımcılığı yaptı. 2003 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görevde bulundu. Eylül 2005 – Ağustos 2008 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, 5 Ağustos 2008 tarihinden itibaren İller İdaresi Genel Müdürü ve 11.05.2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 07.06.2010 – 17.08.2012 tarihleri arasında Düzce Valisi olarak görev yaptı. Görevi esnasında 1 Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Malatya Valisi olarak atandı. Vasip Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Hüseyin Avni Mutlu, kararname ile birlikte merkeze alındı…

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...