İşte İstanbul’un konuştuğu o nakil aracı…

“Kadıköy’de yaşamak ayrıcalıktır…” Tabi sadece insanlar için değil. Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Hayvan Nakil Aracı” projesi, hayvanseverlerin takdirini kazandı.

Kadıköy’de hayata geçirilmesinin ardından İstanbul’da belediyelerin genelinde konuşulan Hayvan Nakil Aracı, başta Kadıköy olmak üzere ihtiyaç olması halinde Anadolu Yakası ve İstanbul genelinde kullanılıyor. Yaralanma, hastalık ve benzeri durumlarda kontrollü olarak nakilleri gerçekleştirilen hayvanlar, sağlık olanaklarından da sınırsız yararlanıyor. Kadıköy Belediyesi’nin örnek uygulaması, Türkiye genelinde birçok belediye için de zemin oluşturdu.

SATIN ALMA, SAHİPLEN!

Hayvan nakil aracının üzerinde, Kadıköy Belediyesi tarafından sıkça dile getirilen “Satın alma, sahiplen” sloganı yer alıyor. Slogan, kısa sürede dalga dalga Türkiye geneline yayılmış, hayvan hakları gösterilerinde de gündeme gelmişti.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Evde temizlik hizmeti

Kadıköy Belediyesi’nden Evde Temizlik Hizmeti

Kadıköy Belediyesi; engelli, yaşlı veya kronik sağlık sorunu olan ilçe sakinleri için Evde Temizlik Hizmeti başlattı. Kadıköylülerin ücretsiz ...