İstanbul’un yeşiline üç bin fidan daha!..

Üsküdar Belediyesi tarafından Kirazlıtepe Şenol Güneş Parkı’nda kiraz fidanı dikim ve dağıtım töreni düzenlendi.

Üç bin kiraz fidanının dikiminin ve vatandaşlara dağıtımının yapıldığı törene; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve vatandaşlar katıldı.

“DÜNYANIN İNCİSİ İSTANBUL’U YEMYEŞİL YAPMAMIZ LAZIM…”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bulundukları yerin adının Kirazlıtepe olmasına rağmen etrafta kiraz ağacı olmadığını söyleyerek, “Türkiye’yi ve dünyanın incisi İstanbul’u yemyeşil yapmamız lazım” dedi. Bakan Eroğlu, İBB’nin fidan dikimi ve yeşillendirme konusunda büyük çalışmalar yaptığına değinerek; “İstanbul’a geçmiş dönemde 100’er bin erguvan ve ıhlamur fidanı dikildi. Bu sene de 15 milyon fidanı İstanbul’da toprakla buluşturacağız. Bu seferberlik devam edecek” dedi.

“İSTANBUL’UN HER YERİNİ YEŞİLLER İLE DONATACAĞIZ…”

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise, Kirazlıtepe’ye dikilen ve dağıtılan fidanlar için emeği geçenlere teşekkür ederek; “Her sene olduğu gibi bu sene de İstanbul’umuzu fidanlarla renklendireceğiz ve her yerini yeşillerle donatacağız” dedi. Daha sonra Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri, vatandaşlarla birlikte fidan diktiler.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...