İstanbul’un tıbbi atıkları kontrol altında…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mevcut durumda yaklaşık 260 adet sağlık kuruluşunun tıbbi atıklarını toplarken, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren de sayıca yaklaşık 9.000 adet olan İstanbul genelindeki tüm sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarını yerinden alacak, bertaraf tesislerine taşıyacak ve Türkiye’nin ilk yakma tesisi ile dünyanın en büyük kapasiteli sterilizasyon tesisinde çevre ve insan sağlığına zarar vermeden bertaraf edecek.

İBB, şehir genelindeki 260 büyük sağlık kuruluşunun tıbbi atıklarını donanımlı araç ve personeliyle toplayarak, Odayeri Kemerburgaz’da bulunan dünyanın en büyük kapasiteli sterilizasyon tesisinde çevre ve insan sağlığına zarar vermeden bertaraf ediyor. İstanbul İl Mahalli Çevre Kurulu’nun Nisan ayında aldığı karar doğrultusunda, daha önce ilçe belediyelerine devredilen 20 yataktan az ve yataksız sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarının toplanması işini de 1 Ocak 2015’ten itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.

Sağlık kuruluşları ile İBB arasında 2015 yılı için yapılacak olan tıbbi atık sözleşmeleri, 27 Ekim’de gerçekleşecek olan İl Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı’nın ardından Kasım ayı içerisinde yapılabilecek. Tıbbi atık sözleşmesi için gerekli evraklar, 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren (0212) 312 68 38 no’lu telefondan ve İBB Atık Yönetimi Müdürlüğü web sitesinden öğrenilebilecek.

Bir yorum

  1. Kadir Toprakkaya

    Sağlık kuruluşları ile İBB arasında 2015 yılı için yapılacak olan tıbbi atık sözleşmeleri, 27 Ekim’de gerçekleşecek olan İl Mahalli Çevre Kurulu Toplantısı’nın ardından Kasım ayı içerisinde yapılabilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...