İstanbul'un kansersiz parkları

İstanbul’un kansersiz parkları

Medyada bir süre önce “Çocuk parkında kanser oyunu”, “Çocuğunuzu o parklara götürmeyin”, “Çocuk parklarındaki kanser tehlikesi” başlıklarıyla yer alan haberler aileleri tedirgin etmiş, belediyelerin telefonları susmamıştı. Özellikle çocuklu ailelerin içini ferahlatan haber, çocuk parklarının zemininin yapımında kullanılan hammaddeleri üreten firmadan geldi.

İstanbul'un kansersiz parkları

ÇOCUK YUTSA BİLE ZARARI YOK…

Merkezi Fransa’da bulunan 169 yıllık Safic-Alcan firmasının Türkiye Ofisi İnterplast Mühendislik Plastikleri Genel Müdürü Müdürü Ayhan Güler, çocuk oyun parkı ve spor zeminleri konusunda lider Almanya menşeli Melos GmbH ürünlerinin güvenli olduğunu, çocukların yutması halinde bile onlara zarar vermediğini söyledi. Ürünlerinin uluslararası kalite ve çevre sertifikalarına sahip olduğunu belirten Güler, en önemli müşterilerinden birinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğunu; İBB’nin çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve spor tesislerini bu güvenli ürünlerle yaptığını ifade etti.

İstanbul'un kansersiz parkları

ÇOCUK PARKLARI, YÜRÜYÜŞ YOLLARI…

İnterplast Genel Müdürü Güler’in verdiği bilgiye göre; Avrupa Yakası’nda Sarıyer Zümrütler Çocuk Parkı, Tarabya Şalçıkır Çocuk Parkı, Bebek Sabancı Çocuk Parkı, Kuruçeşme Çocuk Parkı, Avcılar Sahil Parkları ile Anadolu Yakası’nda Hidiv Kasrı Çocuk Parkı, Beykoz Burunbahçe, Maltepe Dolgu Alanı Parkı, İdealtepe Dalyan Çocuk Parkı, Kartal ve Pendik Sahil Parkları,  ayrıca Gaziosmanpaşa Cebeci Yürüyüş Parkuru, Avcılar Sahil Yürüyüş Parkuru ve Kartal Uğur Mumcu Yürüyüş Parkuru  gibi daha pek çok yaşam alanının yapımında Almanya menşeli Melos ürünleri kullanıldı.

İstanbul'un kansersiz parkları

İZMİR, BATMAN, BURSA, KONYA, TRABZON, ANKARA, GAZİANTEP…

İstanbul’da İBB’nin yanı sıra Küçükçekmece, Esenyurt Belediyeleri; İstanbul dışında ise İzmir, Bursa, Balıkesir, Konya, Manisa, Trabzon, Antalya, Alanya, Bodrum, Ankara ve Gaziantep Belediyeleri de aynı ürünü kullanıyor. İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı Antrenman Sahası, Erzincan Üniversitesi Atletizm Pisti, Batman Üniversitesi Atletizm Pisti gibi kamu tesislerinin yanı sıra lüks konut projeleri, özel okullar gibi özel sektör kuruluşları da kanser yapmayan Melos ürünlerini tercih ediyor.

İstanbul'un kansersiz parkları

İstanbul'un kansersiz parkları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi whatsapp hattı

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...