Su Sporları Festivali

İstanbul’un kalbi Su Sporları Festivali’nde attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Su Sporları Festivali, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımlarıyla son buldu. 8-9 Eylül tarihleri boyuncu vatandaşların ücretsiz katılım gösterdiği festivalin son gününde, ziyaretçiler Erdem Kınay ft. Merve Özbey konseriyle keyifli vakit geçirdi. 1500 metre yüzmede birinci olan 88 yaşındaki Levent Aksüt ve ikinci olan 87 yaşındaki Bedrettin Arısoy ise festivalin yıldızları oldular.

Dokuz ayrı branşta yarışların düzenlendiği festivalin son günü dragon bot, Türkiye-Macaristan su topu, Hırvatistan-Karadağ arasında su topu, 1500 metre engelli sporcular, 1500 metre yüzme yarışı, 11-14 yaş çocuk yüzme yarışı, kürek yarışları, 1500 metre sualtı yarışları, yelken yarışları, sujeti şampiyonası, flyboard şampiyonası düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte önce Hırvatistan-Karadağ arasındaki su topu maçını izledi. Daha sonra flyboard ile gösteri yapan takım elbiseli sporcunun Türk bayrağı hediyesini kabul etti.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN SU SPORLARINA TAM DESTEK…

“İstanbul, bugün gerçekten güzel bir organizasyon görüyor. 4. Uluslararası Su Sporları Festivali, Büyükşehir Belediyesi önderliğinde gerçekten güzel bir organizasyon. Sporcularımız, vatandaşlarımız çok güzel ilgi göstermişler. Burada olmaktan dolayı mutluyuz. Malum ülkemiz su noktasında avantajlı bir ülke, bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Biz de bakanlık olarak bundan sonra bu tür faaliyetleri destekleyeceğiz. Halkımızın ilgisi, alakası, bu konudaki heyecanı bizi gerçekten ümitlendiriyor. Bizim bu noktada uluslararası başarılar anlamında, spor kültürünün tabana yayılması noktasında su sporlarını desteklemekle ilgili belediyelerimizle, yerel yönetimlerimizle işbirliklerimiz olacak. Bakanlık olarak farklı politikalar, projeler geliştireceğiz. Sporcularımıza başarılar diliyorum, çalışmaya devam diyorum” diyen Bakan Kasapoğlu, su topunda birinci olan Hırvatistan takımına birincilik ödülünü verdi.

BAŞKAN UYSAL: BU DAHA BAŞLANGIÇ…

Su topunda ikincilik ödülünü Macaristan takımına veren İBB Başkanı Mevlüt Uysal ise; “Temennimiz gelecek yıllarda İstanbul’u su festivalinde bir dünya markasına dönüştürmek. Bu başlangıç. Özellikle bakanımıza verdiği destekten dolayı canı gönülden teşekkür ediyoruz. İstanbullulara, yurt dışından gelen sporcularımıza teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

HEDEF, İSTANBUL’U SU SPORLARINDA ZİRVEYE ÇIKARMAK…

Festival ödül töreninde 1500 metre yüzmede 85-89 yaş kategorisinde birinci olan 88 yaşındaki Levent Aksüt ve ikinci olan 87 yaşındaki Bedrettin Arısoy, yüzmedeki başarıları ve ödül töreninde çaldıkları kemanlar ile izleyenler tarafından alkış yağmuruna tutuldular.  Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, tüm sporculara ve festival katılımcılarına teşekkür ederken, önümüzdeki sene festivali daha da büyüteceklerini belirterek, amaçlarının İstanbul’u dünyanın su sporları alanında da önde gelen şehirlerinden biri yapmak olduğunu söyledi.

ŞAHİKA ERCÜMEN’DEN NEFES EGZERSİZİ…

Sabah saatlerinden itibaren Spor İstanbul hocalarının zumba şovlarıyla başlayan ve gün boyunca devam eden etkinlikte, Sualtı Dalış Rekortmeni Milli Sporcu Şahika Ercümen katılımcılara nefes egzersizleri yaptırırken, etkinliğe katılanlar gün boyunca DJ’lerin müzik ritimleriyle tempo tuttular. Öte yandan survivor parkuru, zorbball sumo güreşi, su savaşı gibi etkinliklere katılarak festivalin tadını çıkardılar. Deniz kirliliğine dikkat çekmek için İBB iştiraki İstaç tarafından düzenlenen “Denize Atılan Atık” sergisindeki eski model cep telefonu, matkap, elektrikli testere, kılıç kını gibi birçok obje, sergiyi gezenleri şaşırttı. Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın düzenlediği “Çöpünü Çöpe At” projesindeki görevliler de çevre temizliğinin önemine dikkat çekti. Gün boyu süren renkli etkinliklerin ardından şarkıcı Erdem Kınay ft. Merve Özbey, Uluslararası Su Sporları Festivali katılımcılarına doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu.

Su Sporları Festivali

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi whatsapp hattı

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...