İstanbul’un her ilçesine kreş yapılacak…

Sancaktepe’de toplu açılış törenine katılan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un her ilçesine işitme engelli çocuklar için rehabilitasyon merkezi ve kreş yapacaklarını müjdeledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe’de açılışı yapılacak İETT Garajı’nı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İSMEK Merkezi ile 26 bin metrekarelik Osmangazi Parkı ve Spor Tesisleri’ni gezdi. Başkan Kadir Topbaş, İSMEK binasına gelişinde vatandaşlarca coşkuyla karşılandı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği törende; Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İBB Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, İBB Genel Sekreter Yardımcıları Hüseyin Eren ve Abdurrahman Uçak, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya da yer aldı.

Küçükçekmece’deki bir işitme engelli merkezinde çocukların ve ailelerinin yaşadığı sıkıntıyı aktaran Kadir Topbaş; “İstanbul’un ilçelerinin belirli noktalarına Kadın ve Aile Bakanlığı’mız ile birlikte işitme engelli çocuklar için Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kuralım dedik ve projelerine başladık. Madem böyle bir beklenti var, çözmemiz gerekiyor. Yine projesini yaptırdığımız tüm ilçelerde, belediyeler yer gösterirse kreşler yapacağız. İhtiyaç bu, çalışan insanlar var. Şöyle 40-50 bin çocuğa hitap edebilecek kreşler yapabilmeyi gönlümden geçiriyorum. Dışarıda oyun parkları olan, ailelerin bir kenarda oturabileceği modern kreşler yapacağız” diye konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...