Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

İstanbul’un dokusuna uygun taksi durakları…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın ortaklaşa yürüttüğü proje ile birbirinden ilginç görünümlü taksi durakları kenti süslemeye başlayacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki taksicileri ziyareti sırasında; “Durakların tuvaleti, mutfağı ve oturma alanı olmalı… Durağa gittiğim zaman, rahatlıkla çay içebilmeliyim. Gelip geçici değil, taş yapıdan duraklar olmalı” şeklindeki sözleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve İTEO’yu harekete geçirdi. Başlatılan çalışmayla, taksicilerin ihtiyaçlarına ve şehrin dokusuna uygun taksi durakları tasarlandı.

10 TASARIMDAN 5’İ ÜRETİLMEYE BAŞLANDI…

Tasarımı yapılan 10 model içerisinden seçilen 5 durak modeli üretilmeye başladı. Taksicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde düşünülen ve “taksi dolmuş”, “tarihi köşk”, “vapur iskelesi” gibi farklı tasarımlara sahip modern duraklar, İstanbul’da ilgi odağı olacak. Her ay üretilecek 30 durak, modeline göre İstanbul`daki ilçelerin dokusuna uygun olarak farklı bölgelere yerleştirilecek. Durakların üretimi, şehirdeki tüm durakların dönüşümü gerçekleşene kadar devam edecek.

İBB’DEN BÜYÜK DESTEK…

Konuya ilişkin açıklama yapan İTEO Başkanı Yahya Uğur, Başbakan Erdoğan’ın taksi duraklarıyla ilgili sorunu görerek, kendilerine destek verdiğini dile getirdi. Bu konuda yardım istedikleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş`ın da konuyu hassasiyetle ele aldığını aktaran Uğur, böylece hem taksiciler hem de kent için önemli bir proje hazırladıklarını söyledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

15 Temmuz Şehitler Meydanı

Yeni görünümüyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Ümraniye’yi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Hasan ...