Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

İstanbul’un dev projeleri hayata geçiyor…

İstanbul için dev projeler bir bir hayata geçecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis’te yaptığı konuşmada Hükümet Programı’nı okudu. Hükümet Programı’nda önümüzdeki dönemde bitirilecek projelere de yer verildi.

Hükümet Programı’nın en dikkat çeken başlıklarını mega ulaşım projeleri oluşturdu. Programa göre, 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin tasarımı tamamlandı. İstanbul Boğazı’nın altından geçecek olan Büyük İstanbul Tüneli, dünyada bir ilk olacak.

YENİ RAYLI SİSTEM HATLARI KURULACAK…

Proje, tek geçişte tek tünel halinde karayolu ve metro geçişlerini kapsayacak. Tünel, günde 6 buçuk milyon kişinin kullanacağı 9 farklı raylı sistemi birbirine bağlayacak. Tünel ile birlikte İstanbul’a yeni raylı sistem hatları da kurulacak. Levent-Hisarüstü, Üsküdar-Ümraniye-Dudullu, Kartal-Kaynarca, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey, Bakırköy-Kirazlı ve Kaynarca-Sabiha Gökçen raylı sistem projeleri tamamlanacak.

KANAL İSTANBUL, ÖZEL SEKTÖR ELİYLE TAMAMLANACAK…

Hükümet Programı’na göre, İstanbul-Ankara arasını bir buçuk saate indiren hızlı tren projesi de tamamlanacak. Ayrıca, Kanal İstanbul Projesi için de yeni yasal düzenlemeler yapılarak, projenin özel sektör eliyle tamamlanması sağlanacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

15 Temmuz Şehitler Meydanı

Yeni görünümüyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Ümraniye’yi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Hasan ...