anaokulu

İstanbul’un çocukları anaokuluna dünya standartlarında başlıyor

“Dünya Vatandaşı Yetiştiriyoruz” söylemini pratik uygulamaları ile ortaya koyan, Türkiye’de ülkelerarası dil köprüsü kuran Amerikan Kültür Kolejleri bünyesindeki AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu, ilk yılında bölgesinin ilgisiyle karşılandı.

Yaklaşık 120 öğrenci kapasitesini doldurma noktasına gelen okulda hem Türk, hem de yabancı olmak üzere iki öğretmenli olarak verilen derslerde minik öğrenciler, dil öğrenimin en etkin olduğu yaşlarda İngilizce ve İspanyolca’yı ana dili gibi kavrayabiliyor. Okulun Amerikan Kültür Kolejleri destekli profili de, öğrencilerin gelecekte birçok yabancı ülke ile bağlarının erken dönemde oluşmasına katkı sağlıyor.

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-2

BRANŞ DERSLERİ İLE ÖĞRENCİLERİN YETENEKLERİ MERCEK ALTINA ALINIYOR…

Soyak Yenişehir bölgesinin gelişimini ele aldığı dönemde Kadıköy Life Dergisi’nin sorularını yanıtlayan AKD Kids Soyak Yenişehir Anaokulu Kurucu Ortağı Müge Çervatoğlu; “Çocuklarımızın her saniyesi çok önemli. Özellikle rehberlik konusunda sadece çocuklarımızı değil, velilerimizi ve öğretmenlerimizi de önemli ölçüde takip altında tutuyor, tecrübeli eğitimcilerimizle bilgilendirmeye çalışıyoruz” mesajı verdi. Müzik, dans, jimnastik, satranç, İspanyolca ve İngilizce gibi branş derslerinde yetenekleri masaya yatırılan öğrenciler, erken yaşta keşfedilerek geleceğe hazırlanıyor. Bu süreçte ODTÜ mezunu rehber öğretmen tarafından sürekli gözlemlenen öğrenciler, her gün gerçekleştirilen rehberlik faaliyetleri ile gözlem altında tutuluyor. 14 öğretmen ve yardımcı öğretmenler ile okulda kariyerlerinde uzun süreli ve istikrarlı olan öğretmenler, başarılı eğitim yılı için tercih edilmiş.

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-6

EĞİTİM KADAR BESLENME DE ÇOK ÖNEMLİ…

Anaokulu öğrencilerinin verimli eğitim için beslenmelerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Müge Çervatoğlu; “Ayrıntılara çok önem veriyoruz. Örneğin yemeklerimizde tavuk kullanmıyoruz, kutu meyve sularını da tercih etmiyoruz. Yemekteki tüm markaları ayrıntılarıyla inceleyip araştırıyoruz, itinalı davranıyoruz. Her ay, gelecek ayın menüleri için toplantı yapıyoruz” dedi. Acıbadem Hastanesi bünyesindeki A Plus firması tarafından hazırlanan yemekler ve ara öğünler, minik öğrencilerin sağlıklı zihinseş ve bedensel gelişimini destekliyor.

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-3

YÜRÜYEREK  OKULLARINA GELME KEYFİNİ TADABİLİYORLAR…

Ümraniye’ye bağlı, Batı Ataşehir sınırında planlı sitelerden oluşan Soyak Yenişehir’de birçok veli, yürüme mesafesinde olması nedeniyle anaokuluna araçsız gelebiliyor. Çervatoğlu’na göre bazı öğrenciler, evlerinde odalarının pencerelerinden okullarını görebilmeleri nedeniyle aidiyet duygusunun verdiği mutluluğu da yaşıyor. Okulun kalitesini inceleyen birçok veli de, servis hizmeti ile Batı Ataşehir ve Ümraniye çevrelerinden eğitim kurumunu liste başı yapmış.

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-1

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-5

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-4

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-9

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-8

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-7

istanbulun-cocuklari-anaokuluna-dunya-standartlarinda-basliyor-akd-kultur-kids-anaokulu-kadikoy-life-dergisi-10

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yasemin Mori “Estrella” ile DasDas’ta!

Yasemin Mori heyecanla beklenen dördüncü stüdyo albümü “Estrella” ile 25 Mayıs’da DasDas’ta sevenleriyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle çıkan ...