İstanbul’un “akademisi” Kadıköy HEM…

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, İstanbul genelinde en yoğun kursların verildiği kurum ve kuruluşlar arasında yerini aldı. Anadolu Yakası’nda tek bir çatı altında en çok çeşitli kurs verilen kurum, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi oldu.

Adliye ek binasının Kadıköy HEM’e devredilmesinin ardından, birçok atölye ve sınıfın da ana bina ile birleştirildiği Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde görülen mesleki kurs çeşidi 59’a ulaştı.

KADINLAR ÇAĞ ATLIYOR…

Kurslara katılımın önemli bir kısmını kadınlar oluşturuyor. Örgün kurum ve kuruluşlarda eğitim fırsatı yakalayamayan kadınlar, meslek edinebilmek için Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nin yolunu tutuyor. Gerek fiziki, gerekse de manevi koşulları nedeniyle birçok benzer kuruluştan daha donanımlı olan Kadıköy HEM, bireyleri meslek sahibi etmesinin yanı sıra özgüvenlerinin kazanımında da etkin rol oynuyor.

İŞTE HALK EĞİTİMDEKİ KURSLAR…

 

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...