İstanbul’daki yeni yapılara dijital denetim…

GYODER’in düzenlediği Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapı projelerinin İstanbul’a etkisini hazırlanan dijital maketle görebileceklerini ve doğaya saygılı yapıları teşvik edeceklerini açıkladı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş’taki Four Seasons Bosphorus Hotel’de Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen “Gayrimenkul Zirvesi”nde konuştu. İnşaat sektörünün 200’ün üzerindeki farklı sektör ve sanayiyi tetiklediğini, bu anlamda inşaat sektörünün bir lokomotif sektör olma işlevi gördüğünü ifade eden Topbaş, sektörün ayrıca en fazla istihdam oluşturan sektörlerden biri olduğunu kaydetti.

Böyle bir fırsatın dünyanın hiçbir kentinde olmadığını vurgulayan Başkan Topbaş; “İstanbul, gayrimenkul yatırımcıları için ideal bir kent ve rekabet edilebilecek bir özelliğe sahip… İstanbul, bu anlamda gayrimenkul yatırımlarının merkezi konumunda… Amaç, sadece yapı yapmak değil, bu yapıların çevreye olan etkileri de dikkate alınmalıdır” diye konuştu.

DOĞAYA SAYGILI YAPILAR DESTEKLENECEK…

İstanbul’daki gayrimenkullerin metrekare bakımından dünyanın en pahalıları arasında yer aldığını anlatan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok metrekareli yapılar yapmak yerine, bugünkü yüzyılın beklentilerine cevap veren yapılar yapılmalı… Belediye olarak İstanbul’un dijital bir maketini yaptık. Bize gelecek olan bütün projelerde, bu yapıların dijital makete yerleştirildiğinde nasıl bir etki yaptığını göreceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak çevreci ve doğaya saygılı yapıları teşvik edici birtakım destekler vermeyi düşünüyoruz. Kendi enerjisini üretebilen, atıklarını geri dönüştürebilen, atık suları kullanabilen yapılara biraz daha farklı destek verici çalışmalar yapılıyor.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...