İstanbul’da ücretsiz internet yaygınlaşıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Nisan 2014’de 27 noktada başlatılan ücretsiz internet uygulaması, şehrin her yerine ulaşıyor. Otobüs ve metrobüslerde hizmet veren “ibbWiFi”, artık metrolarda da kullanılabilecek.

İstanbul’da ücretsiz internet kullanımı, şehrin her yerine ulaşıyor. Ücretsiz internet uygulaması “ibbWiFi”, şu an 1.400 lokasyon ve 2.250 erişim noktasıyla İstanbullulara hizmet veriyor. Taksim, Eminönü, Kadıköy, Mecidiyeköy, Üsküdar gibi kent meydanlarının yanı sıra parklar, korular, iskeleler, otobüs durakları ve kültür merkezleri ile İBB Hizmet Binaları gibi insanların yoğunluk gösterdiği alanlarda ücretsiz internet hizmeti sunuluyor.

METROLARA DA ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR…

Kapsama alanı genişletilen ücretsiz internet hizmeti, artık 1.000 otobüste ve 234 metrobüste kullanılabiliyor. Üstelik bu sayı, yakın zamanda 400 metrobüse çıkacak. Bugüne kadar toplam 600 bin kişinin sisteme kaydolduğu ücretsiz internet noktaları, otobüs ve metrobüslerin ardından metrolarda da kullanılmaya başlanacak.

TEK ŞİFRE İLE RAHAT KULLANIM…

Günlük ortalama 15 bin kullanıcının bağlandığı sisteme erişmek son derece kolay. Akıllı telefon, tablet ve ya dizüstü bilgisayarlar ile ücretsiz internet noktalarında “ibbWiFi” kablosuz ağına bağlanmak için cep telefonu numaranız ve kendinizin belirlediği herhangi bir şifre ile kısa kayıt işlemini gerçekleştirmeniz yeterli.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. NURETTİN İŞLER

    İBB Personeli olarak İBB WİFİ kullanmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Dünya Değişim Akademisi

Dünya Değişim Akademisi’nin 30. merkezi Çekmeköy’de!

Dünya Değişim Akademisi, 30. merkezini İstanbul Çekmeköy’de çok uluslu bir kutlama ile açtı. Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Japonya, ...