İstanbul’da plaj sezonu açılıyor…

İstanbul’un denize olan hasretini sona erdiren Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki plajlar, 14 Haziran Cumartesi günü itibariyle sezonu açarak halka hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile hizmet verdiği Menekşe, Güneş, Caddebostan 1, 2 ve 3 plajlarında her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümleri analiz ediliyor. Plaj ve kumsalların gün boyunca temizliği yapılıyor ve halkın gönül rahatlığıyla denize girebilmesi sağlanıyor.

Plajlarda halkın keyifli bir gün geçirebilmesi amacıyla, spor ve eğlence aktiviteleri de düzenleniyor. Soyunma konteynerleri, duş alanları, şemsiyeler ve büfelerin hizmet verdiği plajlarda şort, oyun topları, simit vb. deniz malzemesi satışları da yapılıyor.

Ayrıca, plajlarda halkın dinlenebileceği yeşil alanlar ve spor yapabilecekleri basketbol, voleybol sahaları ile spor aletlerinin bulunduğu bölümler de mevcut… İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanlarında bulunan tüm plajlarda, güvenlik ve cankurtaran personeli ile gerekli tedbirler alınıyor.

HİZMET VERİLEN PLAJLAR VE GENEL ÖZELLİKLERİ…

Menekşe Plajı:  620 metre sahil şeridindeki plajda şezlong, şemsiye, cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, duş, güvenlik kabini, büfe ve otopark alanı bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Güneş Plajı: 840 metre sahil şeridindeki  plajda cankurtaran kulesi, şezlong, şemsiye, cankurtaran mobosu, WC, soyunma kabini, duş, güvenlik kabini, büfe ve emanet dolabı bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL, öğrenciler için ise 7.50 TL.

Caddebostan (1): 450 metre sahil şeridindeki plajda şezlong, cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, büfe bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL, öğrenciler için ise 7.50 TL.

Caddebostan (2): 300 metre sahil bandı şeridindeki plajda, şezlong, cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini ve büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Caddebostan (3): 250 metre sahil bandı şeridindeki plajda, şezlong, cankurtaran kulesi, WC, soyunma kabini, büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Ayrıca Küçüksu, Şile, Celaliye ve Silivri plajlarında kurtarma ve temizlik hizmeti veriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...